NAWIGACJA STRONY

STRONA GŁÓWNA

 

 

 

Aktualności z życia szkoły i nie tylko

Z satysfakcją informujemy, że rozsądnie nadążając za rozwojem nowoczesnych technologii oraz komunikacji, najświeższe informcje dotyczące aktualności z życia szkoły i naszej społeczności publikujemy na naszym profilu Facebook oraz kanale YouTube - proszę kliknąć :)

 

 

 

Rok szkolny 2014 / 2015 

 

W naszej szkole przeprowadzono badanie ewaluacyjne. Zostało ono zrealizowane w dniach 07.01.2015-16.01.2015 przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji, w skład którego weszły: Jadwiga Pusz, Izabela Sidor.

Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, który obejmuje 3 podstawowe obszary działania szkoły:
I - Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej,
II - Szkoła wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji,
III - Szkoła organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych.

WNIOSKI Z PRZEPROWADZONEJ EWALUACJI:

1. Nauczyciele rozpoznają możliwości i potrzeby edukacyjne uczniów oraz analizują ich osiągnięcia, a formułowane na tej podstawie wnioski przekładają się na adekwatne działania, wpływające na systematyczny wzrost efektów kształcenia (w tym na wynik szkoły z zewnętrznego sprawdzianu szóstoklasisty) i wzbogacanie oferty edukacyjnej szkoły.
2. Współpraca z wieloma podmiotami działającymi w środowisku umożliwia szkole uczestnictwo w ciekawych przedsięwzięciach, projektach (m.in. "Nowoczesna Polska zaczyna sie w szkole", Swiat nauki – chcemy go dobrze poznać", "Cyfrowa szkoła", "Na szczęście jest szkoł@", "Internetowy Teatr TVP dla szkół"), służy zwiekszaniu szans edukacyjnych uczniów, poszerza zakres ich doświadczeń życiowych i przyczynia się do integracji lokalnej społeczności.
3. Skuteczność działań dyrektora szkoły w zakresie pozyskiwania zewnętrznych zasobów oraz w inicjowaniu wielu atrakcyjnych działań przyczynia się do wszechstronnego rozwoju uczniów.
4. Szkoła stale unowocześnia swoją bazę i w coraz większym zakresie wykorzystuje w procesie edukacyjnym nowoczesne technologie informacyjno – komunikacyjne.

Szczegółowe informacje oraz poziomy spełniania wymagań znajdują się w pełnej wersji raportu - link obok.

 

 

 

 

Archiwum

 

Rok szkolny 2013 / 2014 

Siatkarki z Borkowa znów wygrywają!

W dniu 23 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kolnie odbyły się Igrzyska Powiatu Kolneńskiego Szkół Podstawowych w piłce siatkowej. Startowało sześć drużyn. Dziewczęta z Borkowa w finale turnieju zmierzyły się z zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej w Małym Płocku, wygrywając 2:1. Tym samym awansowały do Półfinału Grupy Zachodniej Województwa Podlaskiego. Półfinał odbył się w dniu 30 listopada 2013 r. w Rutkach – Kossakach w powiecie zambrowskim. Tu dziewczęta również zdobyły I miejsce, uzyskując awans do Finału Grupy Zachodniej, który odbędzie się w dniu 8 grudnia 2013 r. w Wysokiem Mazowieckiem.
Na pochwałę zasługuje również zdobycie I miejsca w Powiatowych Igrzyskach w piłce nożnej, które odbyły się w październiku w Szkole Podstawowej w Lachowie. Dzięki temu zwycięstwu drużyna dziewcząt reprezentowała nasz powiat w Półfinale Grupy Zachodniej w Grajewie.
Skład drużyny: Weronika Sielawa, Natalia Patalan, Aleksandra Terepka, Paulina Truszkowska, Aleksandra Wyrwas, Małgorzata Terepka, Izabela Filipkowska, Wiktoria Skrodzka, Katarzyna Wykowska, Marta Sielawa, Julia Salwowska.
Dzielnej drużynie dziewcząt oraz nauczycielowi wychowania fizycznego Panu Sławomirowi Dymkowi gratulujemy tak licznych sukcesów. Trzymamy kciuki za dalszy etap rozgrywek w piłce siatkowej.

 

 
SPB - 03.12.2013 r. 

Rok szkolny 2012 / 2013 

 

 

Konkurs recytatorski dla najmłodszych

Najmłodsi nasi uczniowie toczyli dzisiaj zmagania w konkursie recytatorskim

„POEZJA BRZECHWY I TUWIMA WŚRÓD NAJMŁODSZYCH”

.

Zapraszamy do galerii zdęć.

 

   
22.03.2013 r. 

 

WIOSNA - czy już przyszła ?

Wszyscy już tęsknią za słońcem, zieloną trawą, kwitnącymi kwiatami i śpiewającymi ptakami. Zima jednak nie odpuszcza. Nasi uczniowie, by ośmielić pierwsze oznaki wiosny z całych sił przeganiali dzisiaj zimę. W tym celu, zgodnie z tradycją, każda klasa przygotowała MARZANNĘ, która najpierw stanęła do konkursu "piękności" by w końcu spłonąć w ognisku przygotowanym przez naszego konserwatora.

Z zimą chętnie się zobaczymy w grudniu, kiedy znów będziemy wybierać się na narty.

 

   
21.03.2013 r. 

PINOKIO i KANGUR

Takie zestawienie możliwe jest tylko u nas ;)

Internetowy teatr telewizji już po raz drugi zagościł w naszej szkole. Tym razem spektakl PINOKIO w wykonaniu Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie oglądaliśmy wraz z wybranymi szkołami.

W elitarnym gronie "tęgich głów" znaleźli się również uczniowie biorący udział w międzynarodowym konkursie matematycznym KANGUR - trzymamy kciuki za dobre wyniki!

   
21.03.2013 r. 

Dzień Kobiet

Wszystkiego najlepszego !

 

   
08.03.2013 r. 

PINOKIO

Internetowy Teatr TV po raz drugi w naszej szkole

już 21 marca 2013 r.

Tym razem nasi uczniowie będą uczestniczyć w spektaklu pt. Pinokio w wykonaniu Teatru Lalek "Pleciuga" ze Szczecina, w którym na scenie występują  równocześnie aktorzy i kukiełki., wchodzą we wzajemny dialog, aktorzy na oczach widzów grają lalkami.  Opowieść o drewnianym pajacyku jest pogodna i pouczająca. Mówi o ponadczasowych wartościach i pragnieniach takich jak potrzeba tworzenia czy stawania się lepszym.

01.03.2013 r. 

22 stycznia 1863 r. Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczęło się Powstanie Styczniowe

Powstanie Styczniowe było najdłużej trwającym i najbardziej masowym ruchem niepodległościowym XIX wieku. Pochłonęło ono kilkadziesiąt tysięcy ofiar i w ogromnym stopniu wpłynęło na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń. W 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego  Senat Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2013 Rokiem Powstania Styczniowego. Do naszej szkoły zawitała wystawa upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania, ofiarność powstańców w dążeniu do odzyskania niepodległości, która uatrakcyjniła lekcje historii.

 
B.Wądołowska - 01.03.2013 r. 

 

"Pani Pielęgniarka"

Nasze przedszkolaki na kolejnych zajęciach w Akademii Przedszkolaka PWSIiP

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży gości nas bardzo chętnie i systematycznie. Kolejny raz nasi przedszkolacy wraz z koleżankami i kolegami z Janowa uczestniczyli aktywnie w zajęciach przygotowanych przez wykładowców i studentów łomżyńskiej uczelni. Nasi „najmłodsi studenci” poznali „kto to jest i czym się zajmuje pielęgniarka”. Dzieci zostały zważone, zmierzone oraz sprawdzono im wzrok. Następnie same, pod fachowym okiem pań pielęgniarek, mogły ćwiczyć zakładanie opatrunków i robienie zastrzyków. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z pobytu na uczelni. Uznały też, że zastrzyki to nic strasznego i że już nie będą się ich bały – oby. Następna wizyta już w marcu - czekamy z niecierpliwością.

J.E. Konstanty - 27.02.2013 r. 

Nasza Laureatka - Patrycja Paliwoda

galeria zdjęć z podsumowania konkursów

Z ogromną satysfakcją przekazujemy informację, że uczennica klasy V - Patrycja Paliwoda uzyskała tytuł LAUREATA wojewódzkiego konkursu języka polskiego. Konkurs zgromadził elitarne grono uczniów podlaskich szkół podstawowych, którzy pomyślnie przeszli eatp szkolny a następnie rejonowy, by w finale spotkać się w SP 21 w Białymstoku i zmierzyć z trudnymi testami.

Patrycja jest pierwszą (w historii szkoły) uczennicą, która zdobyła tytuł laureata w konkursie organizowanym przez Kuratora Oświaty w Białymstoku i która na rok przed sprawdzianem szóstoklasisty zapewniła sobie zwolnienie z tego sprawdzianu równoznaczne z osiągnięciem maksymalnej liczby punktów (40).

Serdeczne gratulacje dla uczennicy, jej rodziców oraz przygotowującej ją nauczycielki - Pani Beaty Szewczyk.

dwp 22.02 - 18.03.2013 r. 

 

kl IV-VI

Przedstawienie teatralne w KOKiS Kolno

B.Szewczyk 22.02.2013 r. 

 

kl I - III

Przedstawienie teatralne w KOKiS Kolno

T. Murawska22.02.2013 r. 

 

Ania z Zielonego Wzgórza

Musical „Ania z Zielonego Wzgórza”

Znów teatr zagościł w murach naszej szkoły, tym razem przez internetowe łącza. W dniu 20 lutego 2013 r. Telewizja Polska przeprowadziła przekaz spektaklu teatralnego w ramach projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Była to transmisja na żywo musicalu „Ania z Zielonego Wzgórza” z Teatru Muzycznego w Poznaniu. To klasyczna inscenizacja w reżyserii Moniki Martini Madej i doskonałej oprawie kompozytora Macieja Szymańskiego. Zaproszenie do wspólnego obejrzenia spektaklu przyjęło 230 szkół z całej Polski z prawie 16 tyś. widownią. To projekt wspierany przez MEN oraz ZAIKS.
Dla uczniów naszej szkoły nie był to z pewnością pierwszy kontakt z teatrem, gdyż bardzo często wyjeżdżamy na spektakle do teatrów w Białymstoku i Łomży, jak również do KOKIS w Kolnie, gdzie prezentują swoje przedstawienia teatry z Wrocławia i Krakowa. Ponadto uczniowie od wielu już lat sami uczestniczą w przygotowaniu amatorskich spektakli teatralnych, prezentując talent aktorski w szkole i poza jej murami. Zatem, można stwierdzić, że musicalową wersję „Ani z Zielonego Wzgórza” oglądała świadoma publiczność. Przytaczam opinię uczniów po projekcji: „Czułem się jak w teatrze”, „Podobało mi się to, że aktorzy tańczyli i śpiewali”, „Fajnie się oglądało”, „To naprawdę było na żywo?”
Tego dnia gościliśmy również dziennikarzy Telewizji Białystok, którzy nakręcili krótki reportaż o wrażeniach z internetowego teatru dla dzieci. Głos zabrał: Dyrektor szkoły P. Dariusz Wojciech Przestrzelski oraz uczniowie. Wystąpienia zostały wyemitowane w wieczornym wydaniu programu informacyjnego Obiektyw.
Już 21 marca obejrzymy kolejny spektakl „Pinokio” ze szczecińskiego Teatru Lalek.
                                                                                                          Beata Szewczyk

B.Szewczyk 20.02.2013 r. 

 

Szkolne Walentynki

14 lutego 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie obchodzone były Walentynki. Już od samego rana czuć było podekscytowanie wszystkich uczniów, jak i atmosferę tego święta.
Głównym punktem tego dnia było przedstawienie o tematyce miłosnej. Uczniowie naszej Szkoły zaprezentowali zabawny spektakl słowno- muzyczny zatytułowany „Randka w ciemno”. Przedstawienie zostało entuzjastycznie przyjęte przez młodszych uczniów. Reprezentanci starszych klas zmierzyli się z piosenką „Love me do” z repertuaru zespołu The Beatles (śpiewaną oczywiście w języku angielskim). Wyszło im to całkiem sympatycznieJ. W tym dniu nie mogło zabraknąć również poczty walentynkowej…
Zwyczajem tego święta jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych czczono
św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do
obdarowywania się pięknymi walentynkami.

Dzień św. Walentego w naszej Szkole był bardzo ekscytujący, pełny wrażeń, zabawy i oczywiście pełny miłości. Szkoda, że to jedyny taki dzień w roku.

J. Napiórkowska 14.02.2013 r. 

 

 

FERIE W SZKOLE

 

   
dwp 08.02.2013 r. 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Przygotowujemy świąteczną - Szlechetną Paczkę

(w dobrym towarzystwie)

Właśnie dzisiaj grono pedagogiczne oraz pracownicy naszej szkoły podjęli wspólną decyzję o przystąpieniu do ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Szlachetna Paczka". Nadzwyczajne posiedzenie Rady Pedagogicznej wraz z pracownikami odbyło się w szkolnej pracowni komputerowej. Wykorzystując zdobycza techniki przewodniczący rady przedstawił główne informacje na temat akcji. Tablica interaktywna przydała się bardzo. Na wielkim ekranie przeglądaliśmy informacje ze strony www.szlachetnapaczka.pl. Analizując opisy rodzin zakwalifikowanych do wsparcia twardo stąpaliśmy po ziemi i w końcu świadomie dokonaliśmy wyboru rodziny, którą wesprzemy w tegorocznej akcji. Choć to już 12. edycja "Szlachetnej Paczki" - dla nas to inauguracja. Po raz pierwszy zainteresowaliśmy się akcją i od razu obudziła się w nas empatia. Czujemy się odpowiedzialni za "naszą" wybraną rodzinę i choć nie znamy jej osobiście, to w tegoroczne święta będziemy razem - choćby myślami.

Cieszymy się, że podjęliśmy wspolne działanie, które da radość innym.

Zachęcamy do włączenia się do naszych wspólnych działań !

dwp 27.11.2012 r. 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Szkolny etap konkursów Podlaskiego Kuratora Oświaty

Trwają konkursy! Nasi uczniowie odnotowują już pierwsze małe sukcesy. Za nami konkursy z j.polskiego, j. angielskiego i historii. Przed nami: matematyka, przyroda i informatyka. Trzymać kciuki nie zaszkodzi...

dwp 26.11.2012 r. 

Zabawa andrzejkowa

:)

Relacja fotograficzna: Joanna Napiórkowska i Dariusz W. Przestrzelski

dwp 22.11.2012 r. 

Portal internetowy dla Samorządów Uczniowskich

www.samorzaduczniowski.org

Kuratorium Oświaty serdecznie zaprasza do odwiedzania nowego portalu wiedzy Fundacji Civis Polonus poświęconego tematyce samorządu uczniowskiego http://www.samorzaduczniowski.org
Treści zawarte na portalu skierowane są przede wszystkim do opiekunów samorządów, nauczycieli, dyrektorów, pracowników ośrodków doskonalenia nauczycieli.
"Mamy nadzieję, że materiały zamieszczone na tej witrynie staną się wsparciem i inspiracją do pracy z dziećmi i młodzieżą w celu umacniania idei samorządności uczniów w polskich szkołach.
Zachęcamy również do zapoznania się z relacjami z konferencji ..."

dwp 16.11.2012 r. 

Uroczysty apel upamiętniający 94. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

 

galeria zdjęć z uroczystości szkolnych

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli stała się samodzielnym państwem. Złączone ziemie zaborów pruskiego, rosyjskiego, austriackiego na powrót zrosły się w jedność. Marzenia Polaków o wolności po latach walki z germanizacją i rusyfikacją nareszcie się ziściły. W naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 94. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas IV-VI przygotowali montaż słowno - muzyczny oddając hołd wdzięczności tym, co zginęli za ojczyznę. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego. Później uczniowie deklamowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne i opowiadali o czasach niewoli. Nasi chłopcy wcielili się w rolę żołnierzy, aby jeszcze lepiej oddać atmosferę tamtych dni. W tym dniu zawsze wracamy pamięcią do tego ważnego wydarzenia.

B.Wądołowska - XI 2012 r. 

 

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów.

Nasza społeczność gminna gromadzi się niezmiennie przy pomniku "KU CZCI OBROŃCÓW OJCZYZNY POLEGŁYCH NA POLU CHWAŁY POD WODZĄ JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W LATACH 1918-1920" w Czerwonem.

Tegoroczne uroczystości tradycyjnie rozpoczęła msza święta, oraz występy artystyczne, następnie uczestnicy przenieśli się w okolice pomnika, by tam uroczyście złożyć kwiaty.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy (Joanna Napiórkowska, Beata Szewczyk i Sławomir Dymek) oraz składający kwiaty w imieniu całej szkolnej społeczności - dyrektor szkoły.

relacja fotograficzna - D.W. Przestrzelski

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

dwp 11.11.2012 r. 

 

„Z teraźniejszości i przyszłości w przeszłość” - wycieczka do Warszawy

 

Serdeczne podziękowania za zaproszenie do wspólnego wyjazdu dla organizatorów ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem – w imieniu uczestników ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie.

Opieka i relacja fotograficzna - B. Fabiszewska

„Z teraźniejszości i przyszłości w przeszłość” – tak można zatytułować  wycieczkę do Warszawy, która odbyła się 7 listopada 2012 roku. Do jej udziału zaprosiła nas Szkoła Podstawowa w Czerwonem. W programie były dwa punkty – CENTRUM NAUKI KOPERNIK i ZAMEK KRÓLEWSKI.
 CENTRUM NAUKI KOPERNIK to fantastycznie zorganizowany otwarty dla wszystkich bez względu na wiek - nowoczesny dom eksperymentowania. To takie nowoczesne laboratorium żyjące na 4 tys. m2. Składa się z pięciu galerii. Tu eksperymentowaliśmy na własną rękę: dotykając, oglądając i słuchając. Tu w prosty sposób odkrywaliśmy ciekawostki przyrody. Dociekaliśmy, jak powstawał świat. Kim jesteśmy, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy. Bawiąc się grupowo i indywidualnie eksperymentowaliśmy wynalazkami, które zmieniają świat.
Nauka nie jest ani trudna ani nudna – stwierdziły dzieci po ponad dwugodzinnym pobycie w Centrum – jest ciekawa, niezwykła, czarodziejska, po prostu SUPER!!!
A potem wkroczyliśmy w świat jak z bajki, świat królów, niezwykłych obrazów, pięknych komnat, ogromnych luster, niezwykłych wydarzeń z historii naszego kraju. Opowieści przewodnika i sam Zamek Królewski wywarł na nas ogromne wrażenie.
Do domu wracaliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń. Na pytanie naszego przewodnika – Podobało się? A może zawrócimy?-padła jedna gromka odpowiedź – TAAK!!!!!!!!!

B. Fabiszewska 08.11.2012 r. 

 

Inauguracja nowego roku akademickiego w Akademii Przedszkolaka

 

relacja fotograficzna - D.W. Przestrzelski

relacja fotograficzna - L. Dardziński

YouTube - relacja wideo (pasowanie) - D.W. Przestrzelski

YouTube - relacja wideo (śpiewy) - D.W. Przestrzelski

relacja fotograficzna - na stronie uczelni

07.11.2012 r. 

 

Konkurs Recytatorski

"Jesień w poezji"

 

Konkurs recytatorski 164 06.11.2012r

Finał gminnego konkursu recytatorskiego "Jesień w poezji", który rozegrany został 06.11.2012 r. w Czerwonem. Okazją do spotkania stało się m.in. zainteresowanie poezją ... no i oczywiście rywalizacja najlepszych recytatorów ze szkół gminy Kolno.

Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich uczestniczek i uczestników oraz zaangażowanych w ich przygotowanie.

relacja fotograficzna - D.W. Przestrzelski

06.11.2012 r. 

 

VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski poezji Karola Wojtyły

 

To nasz drugi udział w konkursie na tak wysokim szczeblu i po raz drugi wracamy z wyróżnieniem. Tegoroczne uczestniczki wystąpiły w gronie blisko 50 recytatorów poezji naszego Patrona. Zaprezentowały bardzo wysoki poziom, co podkreśliła komisja konkursowa. Tym cenniejsze są otrzymane dyplomy (Paulina Truszkowska, Natalia Patalan i Weronika Sielawa) i wyróżnienie (Weronika Sielawa). Tegoroczny konkurs odbył się pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem po raz siódmy był Zespół Szkół w Kleosinie. Nasze uczennice ten daleki wyjazd połączyły z innymi atrakcjami :)

Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla uczestniczek i wszystkich zaangażowanych w ich przygotowanie: nauczycieli, rodziców i babć.

relacja fotograficzna - D.W. Przestrzelski

25.10.2012 r. 

MISTRZ (a właściwie MISTRZYNI) ORTOGRAFII 2012 pochodzi z naszej szkoły

Uczennica naszej szkoły - Patrycja Paliwoda - nagrodzona tytułem "Mistrz ortografii" w jubileuszowej 10. edycji powiatowego konkursu ortograficznego.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i wyrazy uznania dla nagrodzonych i ich nauczycieli.

Wspomnienie uczestnictwa w poprzednim roku szkolnym w konkursie zainteresowani znajdą na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Lemanie, lub po kliknięciu tutaj a galerię zdjęć udostępnia strona UM w Kolnie

25.10.2012 r. 

...

...

24.10.2012 r. 

Bezpieczeństwo w sieci

 

W dniu dzisiejszym gościliśmy Panią pedagog z kolneńskiej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, która w atrakcyjny i przystępny sposób przypomniała wszystkim uczniom klas IV-VI, że Internet to nie tylko zabawa i nauka - to również wiele niebezpieczeństw, które mogą zagrażać młodym ludziom. Warto o tym pamiętać.

relacja fotograficzna - D.W. Przestrzelski

19.10.2012 r. 

Pamiętamy - święto patrona naszej szkoły

relacja fotograficzna - Sławomir Dymek

16.10.2012 r. 

Szkolne uroczystości:

Dzień Nauczyciela

ślubowanie pierwszoklasistów oraz rodziców

pasowanie na ucznia i czytelnika

relacja fotograficzna - Sławomir Dymek

15.10.2012 r. 

DZIEŃ PAPIESKI

Uroczyste obchody Dnia Papieskiego w kościele św. Trójcy w Borkowie

relacja fotograficzna - D.W. Przestrzelski

14.10.2012 r. 

Pielgrzymka na Jasną Górę

WIDEO

relacja wideo - D.W. Przestrzelski

10-11.10.2012 r. 

Pielgrzymka na Jasną Górę

DZIEŃ DRUGI

relacja fotograficzna - D.W. Przestrzelski

11.10.2012 r. 

Pielgrzymka na Jasną Górę

DZIEŃ PIERWSZY

relacja fotograficzna - D.W. Przestrzelski

 
10.10.2012 r. 

Pielgrzymka na Jasną Górę

Wyjeżdżamy już niebawem, by pielgrzymować śladami naszego patrona wraz z rodziną szkół błogosławionego Jana Pawła II

śpiewnik pielgrzymkowy - do pobrania

hymn Rodziny JPII- do pobrania

w trakcie pobytu będziemy dostępni na Skype jako sp.borkowo

09.10.2012 r. 

Kolejny etap zajęć projektowych w klasach I-III

 

Rozpoczął się kolejny etap realizacji w naszej szkole projektu skierowanego do uczniów klas I-III. Projekt pod nazwą "ŚWIAT NAUKI - chcemy go dobrze poznać" rozpoczął się 01.01.2012 r a potrwa do 31.08.2013. W tym czasie uczniowie naszej szkoły uczęszczający do klas I-III zostają objęci specjalistycznym wsparciem. Prowadzone są zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne, kształtujące talenty oraz specjalistyczne terapie logopedyczne.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 
01.10.2012 r. 

Zajęcia z bezpieczeństwa - wizyta Pani Policjantki

Bezpieczna droga do szkoły to temat, który został ponownie omówiony na spotkaniu uczniów klas I-III z asp. szt. J. Makarewicz.  Dzieci wykazały się dobrą znajomością omawianych treści. Wiedziały, które sytuacje są dla nich niebezpieczne i jak należy się wówczas zachować. Przyjmowanie bezpiecznej postawy podczas ataku psa np. pozycja żółwia nie sprawiła uczniom żadnych trudności, a i inne praktyczne ćwiczenia wypadły znakomicie. Na koniec spotkania Pani policjantka wręczyła małym słuchaczom odblaskowe znaczki.
Spotkanie w sposób doskonały wpisało się w cykl działań szkoły dotyczących bezpieczeństwa.

Bożena Fabiszewska 18.09.2012 r. 

Sprzątanie świata

WIELKIE  SPRZĄTANIE  ŚWIATA  W  BORKOWIE

Akcja organizowana w Polsce przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację "Sprzątanie świata - Polska" odbyła  się w Polsce już po raz 19. W tym roku pod hasłem: „Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”.
W Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie wzięli w niej udział uczniowie klas I-VI pod opieką swoich wychowawców. Wyruszyliśmy na drogi w naszej miejscowości, zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawice.
Pogoda dopisała i z miną zwycięzców wracaliśmy z pełnymi workami do szkoły. Te pełne worki, to niechlubny dowód na to, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z potrzeby dbania o nasze środowisko.
Wszystkich zachęcamy do szanowania przyrody, do refleksji nad stosunkiem do otaczającego nas  świata. Apelujemy:

Zwój poziomy: nie wyrzucajmy śmieci na pobocza dróg i do lasu

Wiesława Bazydło 19.09.2012 r. 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

SZKOLNE UROCZYSTOŚCI

...

 

Wiesława Bazydło 03.09.2012 r. 

Rocznica wybuchu wojny

.......

relacja fotograficzna - D.W. Przestrzelski

02.09.2012 r. 

 

Archiwum wydarzeń 

 

Rok szkolny 2011 / 2012 

 

Nasze boisko

... 2012 r. 

Wakacyjna aktywność Borkowian

...2012 r. 

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

29 czerwca 2012 r. 

Zakończenie zajęć projektowych w klasach I-III

22 czerwca 2012 r. 

Spotkanie profilaktyczne z inspektorem PIP

W związku ze zbliżającymi się wakacjami i wzmożonymi pracami w polu i w gospodarstwach do naszej szkoły zawitał interesujący gość - Pani inspektor Państwowej Inspekcji Pracy z Suwałk Grażyna Obrycka. Interesujący wykład ubarwiony filmem i prezentacją na pewno na długo utkwi w pamięci naszych uczniów.

Po dzisiejszym spotkaniu dłużej w pamięci pozostanie wiedza o zagrożeniach, bo temat spotkania brzmiał: "Co zagraża dzieciom na wsi".

zobacz relację

22 czerwca 2012 r. 

Wycieczka do Białegostoku

Film i zdjęcia z wyjazdu już niebawem.

- 20 czerwca 2012 r. 

Udział w konkursie "Matematyka i sport"

Po raz pierwszy reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w rywalizacji, gdzie na równi z tęgim umysłem liczy się tężyzna fizyczna. Ciekawe konkurencje i piękna pogoda zapewniły zebranym dobrą zabawę.

Zdjęcia z wyjazdu już niebawem.

19 czerwca 2012 r. 

Zakończenie Roku Akademickiego w Akademii Przedszkolaka

Dziś, nasze przedszkolaki wysłuchały ostatniego wykładu przygotowanego przez studentów Instytutu Automatyki i Robotyki PWSIiP w Łomży. Zajęcia dotyczyły zastosowania robotów i automatów w codziennym życiu, ale największe emocje wśród maluchów wzbudziła prezentacja uczelnianych robotów.
Po wykładzie nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia Akademii, oczywiście z wynikiem celującym.
- Mam nadzieję, że przychodzenie do nas do nie było dla was zbyt ciężkim obowiązkiem i polubiliście naukę?- pytała małych studentów dr Krystyna Leszczewska, prorektor PWSIiP, wręczając dyplomy.
Obiecała też, że kolejna edycja Akademii Przedszkolaka ruszy po wakacjach. Wszyscy gromkimi okrzykami wyrazili chęć uczestnictwa w niej.

Tak, więc DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Zdjęcia z wyjazdu już niebawem.

Bożena Fabiszewska - 13 czerwca 2012 r. 

Dzien Dziecka w naszej szkole

Z tak szeroko rozpostartymi ramionami nasi uczniowie wraz z niezastąpionymi rodzicami oraz kadra naszej szkoły witaliśmy zaprzyjaźnioną szkołę z Janowa.

Zdjęcia już niebawem.

4 czerwca 2012 r. 

SKO

Interesujące spotkanie z przedstawicielkami PKO BP w Kolnie

Zdjęcia już niebawem.

1 czerwca 2012 r. 

Dzień Dziecka z SM Mlekpol

Zdjęcia już niebawem.

31 maja 2012 r. 

Braliśmy udział w sesji Rady Gminy

Po raz pierwszy nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć "na żywo" obrady Rady Gminy Kolno. Okazją do uczestnictwa było wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie zorganizowanym z okazji 20 lecia naszej gminy

Zdjęcia już niebawem.

30 maja 2012 r. 

To była pracowita sobota

Nasze boisko będzie teraz przygotowane do EURO :)

Zdjęcia już niebawem.

maja 2012 r. 

Mamy coś dla naszej mamy

Nasi uczniowie w artystyczny sposób dali wyraz swojej miłości i wdzięczności dla mam.

Zdjęcia już niebawem.

25 maja 2012 r. 

Konkurs ortograficzny w SP Lachowo

Rywalizacja była zacięta, lecz nasi uczniowie wracali "z tarczą"

Zdjęcia już niebawem.

24 maja 2012 r. 

Wyjazd do teatru

Na dwie tury podzielono dzisiaj naszych uczniów: pierwsi uczestniczyli w przedstawieniu pt."....", drudzy - "..."

Film i zdjęcia z wyjazdu już niebawem.

25 kwietnia 2012 r. 

Can Dance - i ty możesz tańczyć

Szaleństwo rytmiczno taneczne ogarnęło dzisiaj nas wszystkich

Film i zdjęcia już niebawem.

17 maja 2012 r. 

Wyjazd na basen dla najmłodszych

„Było super, fajnie, chcemy pojechać następnym razem”. To opinie najmłodszych uczniów, którzy 25 kwietnia odwiedzili pływalnię w Kolnie. Niektórzy już tam byli, inni byli po raz pierwszy. Wszyscy znakomicie sobie radzili w wodzie pod opieką pana dyrektora i wychowawców klas I – III. Nie zawiedli też rodzice. Kilka mam wspierało nauczycieli w szatni, pomagając dzieciom po wyjściu z basenu. Dla dzieci to wspaniałe przeżycie i nowe, pełne wrażeń doświadczenie. Mamy nadzieję, że niebawem odbędzie się następny wyjazd.

Film i zdjęcia z wyjazdu już niebawem.

Jadwiga Elżbieta Konstanty - 25 kwietnia 2012 r. 

Planeta Ziemia wspólnym domem

Dzień Ziemi  to znakomita okazja do edukacji ekologicznej naszych dzieci, stanowiącej początek drogi ekorozwoju zapobiegającej dewastacji środowiska naturalnego. Tylko poznanie przyrody i uświadomienie sobie zagrożeń ekologicznych wynikających z różnych form działalności człowieka może zaowocować właściwym zachowaniem i minimalizowaniem degradacji przyrody.
Mając na uwadze nasze wspólne dobro uczniowie klasy II i III przygotowali inscenizację pt. „Kłopoty Leśnego Krasnala”. Mali aktorzy z pełnym zaangażowaniem przygotowali scenki, w których ukazali skutki niefrasobliwego i nieodpowiedzialnego zachowania dzieci  podczas pobytu w lesie, a także zaprezentowali sposób zachowania i korzystania z piękna przyrody. Piosenkami w przekonujący sposób zachęcali społeczność szkolną do m.in. sprzątania świata, segregowania śmieci, oszczędzania wody i energii, dbania o przyrodę w pełni tego słowa znaczeniu i stawania się prawdziwymi przyjaciółmi i opiekunami przyrody. Ich emocjonalne podejście widoczne w trakcie przygotowań i samym przedstawieniu inscenizacji daje nadzieję, że dzieci te rozumieją iż niszcząc przyrodę niszczymy samego siebie.  Młodzi aktorzy bez wątpienia rozbudzili wrażliwość ekologiczną wśród swoich rówieśników.

Film ze szkolnego przedstawienia dostępny jest tutaj.

Teresa Murawska - 23 kwietnia 2012 r. 

"Przyszłość w naszych rękach"

Dzisiaj otrzymaliśmy dobrą informację z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Złożony 6.04.2012 roku projekt w konkursie 9.1.2 POKL "Wyrównywanie szans edukacyjnych..." otrzymał pozytywną ocenę formalną !!! To pierwszy krok ku pozyskaniu z funduszy europejskich potężnego zastrzyku finansowego dla naszych uczniówi naszej szkoły. Aplikujemy o kwotę przekraczającą 213 000 zł

Przed nami druga ocena - merytoryczna, która ostatecznie zadecyduje o przyjęciu lub odrzuceniu wniosku. Konkurencja jest baaaardzo duża. Złożonych w projekcie zostało ok. 100 wniosków na kwotę wielokrotnie przekraczającą dostępne środki finansowe. Nie wszystkim udało się pozytywnie przebrnąć ocenę formalną, dlatego tym większa radość z faktu, że pierwsze "sito" nie odrzuciło wniosku naszego. Za konkurentów mamy duże firmy i instytucje specjalizujące się w pozyskiwaniu środków finansowych z Unii Euripejskiej, jednak nie brakuje nam wiary w siłę naszego wniosku.

Czekamy z niecierpliwością na finalne rozstrzygnięcie.

19 kwietnia 2012 r. 

V Zjazd Akademii Przedszkolaka

18 kwietnia uczestniczyliśmy w kolejnych zajęciach  zorganizowanych w ramach „Akademii Przedszkolaka” w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wykład „W chemicznej piaskownicy” przygotował dla dzieci rektor - dr hab. Robert Charmas. . Wybuchy mini wulkanów i różnokolorowe substancje, spalanie magnezu, wytwarzanie piany, spalanie sodu w wodzie to tylko niektóre z doświadczeń, które mogliśmy obserwować. Po tak ciekawych zajęciach na pewno niektórzy zamarzyli o tym, żeby zostać w przyszłości chemikiem.

Następne  spotkanie już w maju. Czekamy niecierpliwie!

Niebawem relacja z pobytu i wykładu JM Rektora łomżyńskiej uczelni.

Bożena Fabiszewska - 18 kwietnia 2012 r. 

Szkolna akcja zbierania nakrętek

 

18 kwietnia 2012 r. 

"Cyfrowa szkoła"

Ostatni okres obfituje w możliwości pozyskiwania pozabudżetowych środków finansowych. Kolejny z nich to program Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą "Cyfrowa szkoła". Zakłada on doposażenie szkół w wysokiej klasy sprzęt komputerowy w postaci przenośnych komputerów dla uczniów oraz nauczycieli oraz tablicę interaktywną z projektorem i oprogramowaniem. W naszych założeniach dodatkowo znalazły sie urządzenia rozbudowujące szkolną bezprzewodową sieć komputerową oraz wizualizer i kolorowa drukarka formatu A3.

Wartość całego projektu to 34 999zł

Szkoła przystępując do programu musi zapewnić wkład własny - w naszym przypadku jest to ktwota przekraczająca 8 000 zł. Tylko dzięki zrozumieniu potrzeb i przychylności władz gminnych kwotę udziału własnego zachowaliśmy w budżecie szkoły i teraz (jako jedna z trzech szkół gminnych) mamy możliwość uczestnictwa w programie.

Decyzje ostateczne (na najwyższym szczeblu) zapadną jeszcze w tym roku szkolnym.

18 kwietnia 2012 r. 

Plac zabaw w naszej szkole

Władze Gminy Kolno pozytywnie zapatrują się na projekt utworzenia placu zabaw przy naszej szkole. Wniosek o dofinansowanie skierowany został

Plac zabaw ze strony 1gif.pl Plac zabaw ze strony 1gif.plPlac zabaw ze strony 1gif.pl

już niebawem plan nowego placu zabaw

16 kwietnia 2012 r. 

V Zjazd Akademii Przedszkolaka

Już w najbliższą środę - 18.04.2012 r. przedszkolaczki z naszej szkoły wraz ze swymi rówieśnikami ze szkoły w Janowie wyjadą na bardzo ciekawe spotkanie do zaprzyjaźnionej Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Czekamy z niecierpliwością na niezwykły wykład JM Rektora łomżyńskiej uczelni.

15 kwietnia 2012 r. 

IV Gminny Przegląd Teatrów w SP Lachowo

IV Gminny Przegląd Teatrów, który odbył się 13.04.2012 r. w Szkole Podstawowej w Lachowie. Nasza grupa teatralna "Atena" wróciła "z tarczą". Szacowne jury nie miało wątpliwości: PIERWSZE miejsce! Gratulacje dla młodych aktorów i ich opiekunki Beaty Szewczyk. Ta doskonały przykład, jak osobiste pasje nauczyciela można z powodzeniem wykorzystywać w pracy z uczniami.
Przedstawienie filmował Pan Krzysztof Sielawa (OSP Borkowo).
Wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie: Sylwia Chaberek, Aleksandra Cudnik, Joanna Kordal,, Weronika Sielawa, Robert Podeszwik, akompaniament: Szymon Kordal

GRATULUJEMY !!!

klikając tutaj można zobaczyć film z przedstawienia na kanale YouTube

zobacz informację i galerię zdjęć na stronie Gminy Kolno

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

13 kwietnia 2012 r. 

Plac zabaw przy naszej szkole

Nadszedł czas, aby naszym najmłodszym (tym, którzy uczą się w naszej szkole ale też tym, którzy dopiero będą się w niej uczyć) zapewnić miejsce do radosnej i bezpiecznej zabawy.

Trwa właśnie rozeznanie rynku oraz czynione są starania o powiększenie puli pieniędzy, które (dzięki wsparciu Pana J.B.Wiśniewskiego oraz Wójta Gminy Kolno - T.Klamy) udało się utrzymać w szkolnym budżecie na rok 2012.

09 kwietnia 2012 r. 

Ponad 200 000 zł - o taką kwotę aplikuje nasza szkoła w programie wyrównywania szans edukacyjnych. Tym razem celem działań projektowych są uczniowie klas IV-VI. Zajęcia rozwijające talenty naszych uczniów oraz wspomagające pokonywanie trudności prowadzone mogą być przez 2 lata szkolne. Wystarczy tylko, że wniosek zostanie zakwalifikowany do realizacji. Choć konkurencja jest bardzo duża, to trzeba mieć nadzieję, że komisja doceni atrakcyjność naszych działań.

Wniosek w konkursie złożony został właśnie dzisiaj.
Prosimy o trzymanie kciuków za dofinansowanie projektu.

06 kwietnia 2012 r. 

Zajęcia w ramach projektu w klasach I-III

Od marca trwają w naszej szkole dodatkowe zajęcia w ramach realizowanego projektu "Indywidualizacja nauczania i wychowania w klasach I-III". Zgodnie z tytułem projektu realizowane zajęcia pozalekcyjne adresowane są do uczniów klas I-III, którzy napotykają bariery w trakcie nauki oraz tych, którzy pragną rozwijać swoje talenty. Dodatkową ofertą są zajęcia logopedyczne. Wszystkie formy aktywności dostępne są dla naszych uczniów bezpłatnie. Terminarz zajęć zaś ułożono w taki sposób, aby uczniowie nie musieli wracać do szkoły z domu - zajęcia odbywają się bezpośrednio po lekcjach.
Opracowany wniosek w projekcie systemowym w ramach poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych to kwota ok. 30 000 zł przeznaczona w całości na prowadzone zajęcia oraz pomoce dydaktyczne do tych zajęć.

 

05 kwietnia 2012 r. 

"To zwycięstwo, które Chrystus odniósł jest dla nas równocześnie wezwaniem ażebyśmy nigdy nie utracili wiary i nadziei w zwycięstwo dobra nad złem"

Jan Paweł II

04 kwietnia 2012 r. 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie!
Tegoroczny sprawdzian, do którego 3 kwietnia o godzinie 9:00 przystąpią wszyscy uczniowie kończący szkołę podstawową, odbędzie się na takich samych zasadach jak w poprzednich latach. Uczeń będzie miał 60 minut na rozwiązanie zadań, które sprawdzą, jak po sześciu latach nauki opanował umiejętność czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji
i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania w teście może uzyskać maksymalnie 40 punktów. Następnie jego praca zostanie oceniona przez niezależnych egzaminatorów. Szóstoklasista otrzyma wyniki sprawdzianu nie później niż 22 czerwca. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły
podstawowej. Arkusze sprawdzianu zostaną opublikowane na stronach internetowych CKE i OKE w dniu
3 kwietnia 2012r.
/-/ Artur Gałęski

03 kwietnia 2012 r. 

 

Dokładnie siedem lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, arcybiskup Leonardo Sandri ogłosił, że "Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca". Mimo upływu lat wydaje się, że myśli i słowa Jana Pawła II wciąż są żywe.

Uroczysty apel ku czci patrona przygotowują uczniowie naszej szkoły.

zobacz relację

02 kwietnia 2012 r. 

 

Kolejny interesujący konkurs informatyczny, w którym można wygrać wiedzę i zupełnie przy okazji stać się właścicielem komputera przenośnego !!!

Zachęcam wszystkich uczniów od klasy 0 do VI do uczestnictwa.

zobacz informacje szczegółowe

29 marca 2012 r. 

 

 

Szanowni Państwo Nauczyciele,

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz „Scholaris − portal wiedzy dla nauczycieli" zapraszają do udziału w konkursie na modelowe programy nauczania zgodne z nową podstawą programową kształcenia ogólnego. Konkurs organizowany jest w ramach projektów systemowych „Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół ze szczególnym uwzględnieniem II i IV etapu edukacyjnego współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 • Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie – do dnia 16 kwietnia 2012 r.
 • Termin wysyłania zaproszenia do udziału w konkursie do zakwalifikowanych kandydatów – do dnia 26 kwietnia 2012 roku.
 • Termin składania prac konkursowych – do dnia 30 lipca 2012 r.
 • Termin rozstrzygnięcia konkursu – do dnia 14  września 2012
zobacz informacje szczegółowe
29 marca 2012 r. 

tik-tak

 

Po ubiegłorocznym sukcesie naszych uczniów kolejna edycja konkursu na pewno przyniesie większe zainteresowanie i szerszy udział naszych uczniów.

W tym roku konkurs będzie przebiegał w 3 etapach:
etap szkolny: podczas którego wszyscy uczniowie będą odpowiadali na pytania w testach on-line (codziennie 2 gry po 10 minut),
etap regionalny: do którego zostanie zakwalifikowanych 50 najlepszych uczniów (każdy poziom) z etapu szkolnego, podczas którego będą brali udział w jednej grze on-line  trwającej 15 minut,
finał: do którego zostanie zakwalifikowanych 10 najlepszych uczniów (każdy poziom) z etapu regionalnego, podczas którego będą wspólnie odpowiadali na zadawane pytania.

Wszyscy chętni powinni pobrać ze strony konkursowej oświadczenie, w którym rodzice przedstawią swoją akceptację udziału w konkursie. Pobrać oświadczenie można również klikając tutaj - do przeglądania potrzebny jest program Adobe Reader.

zobacz informacje szczegółowe

29 marca 2012 r. 

Nagrody w gminnym konkursie recytatorskim dla naszych uczennic

Reprezentantki naszej szkoły - uczennice klasy 0 oraz I z eliminacji gminnych wróciły z sukcesami!!!

Wyruszyliśmy ze szkoły o godz 9.00, następnie edukacyjna podróż powiodła nas przez Kolno, Grabowo do Lachowa (uczestnicy z SP Lachowo dołączyli do nas) i dalej do Wykowa (zabraliśmy uczestników z SP Wykowo) aż w końcu dotarliśmy przez Wincentę do Czerwonego. Dochodziła godz 10.00 kiedy dotarliśmy do Gminnej Biblioteki w Czerwonem. Tam już pięknie przygotowana sala oczekiwała na uczestników zmagań recytatorskich. Oczekiwała nas także Pani Dyrektor Teresa Zajk oraz dobrze znana naszym uczennicom Pani Basia Sielawa. Po takim powitaniu od razu poczuliśmy się odważniej.

Nadeszła chwila prawdy - uczestnicy rozpoczęli wystąpienia. Rywalizowali ze sobą oraz z wszechobecną tremą. Czasami górę brał talent i determinacja lecz trema też nie odpuszczała. Jan Brzechwa i Julian Tuwim, których to wiersze recytowali uczestnicy konkursu, widząc zmagania najmłodszych byliby bez wątpienia ujęci. Po zmaganiach konkursowych regeneracja nastąpiła w sposób błyskawiczny a przyczynił się do tego słodki poczęstunek przygotowany dla wszystkich. Atrakcje oferowane przez bibliotekę nie dały powodu do nerwowego oczekiwania na werdykt komisji. Nerwowość jednak była zauważalna wśród zebranych opiekunów i rodziców. W końcu nadeszła chwila prawdy: Oliwia i Zuzia - dyplomy za udział, Natalia - III miejsce a Julia I miejsce!

Najwyraźniej przygotowanie i trzymane kciuki pomogły.

Podziękowania należą się Paniom wychowawczyniom klas 0 i I - Pani Bożenie Fabiszewskiej oraz Elżbiecie Konstanty oraz - co oczywiste - zaangażowanym rodzicom dziewczynek. To wspólny sukces, z którego radość jest największa u młodych recytatorek. Radość tę również podzieliły koleżanki i koledzy z klas. Po powrocie do szkoły gratulacjom nie było końca!

zobacz galerię zdjęć

29 marca 2012 r. 

Konkurs recytatorski dla klas 0 i I

W zasadzie relacja fotograficzna mówi wszystko. Nasi najmłodsi uczniowie dzielnie radzili sobie z poezją Brzechwy i Tuwima. Było mnóstwo emocji: trema i bolące brzuchy, kręcenie warkoczyków, "plisowanie" spodniczek i zapominanie tekstu z wrażenia. Wszystko jednak mijało, kiedy troskliwe Panie pogłaskały po głowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami oraz słodkim "co nieco". Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na konkursie gminnym już w najbliższy czwartek - TRZYMAMY KCIUKI !

zobacz galerię zdjęć

26 marca 2012 r. 

Powitanie wiosny

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

To już tradycja, że 21 marca jest dniem, w którym uczniowie mogą więcej. W sposób bezpieczny i zorganizowany przez twórczych nauczycieli "wagarujemy" w atrakcyjny sposób w naszej szkole. Samorząd Uczniowski (pod opieką Pani Szewczyk) przygotował moc atrakcji, grupa teatralna przedstawiła prapremierę przedstawienia, które wprowadziło nas w żegalarską atmosferę. Uświadomiło to wszystkim, jak szybko płynie czas i że już niebawem koniec roku i wyczekiwane wakacje. Zanim jednak nadejdzie ten upragniony czas wypoczynku czeka nas jeszcze okres wytężonej pracy.

Sporo koncentracji wymagały również konkurencje przygotowane przez Panią Bazydło. Wybrani delegaci poszczególnych klas "łamali sobie głowy" rozwiązując trudne zadania. Po ćwiczeniach umysłu nadszedł czas na ćwiczenia ciała, które przygotował Pan Dymek. Emocje były tak wielkie, że trudno było utrzymać kibicującą widownię na swoich miejscach. Na koniec pozostało już tylko nagrodzenie zwycięzców poszczególnych konkurencji dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

W bardzo pogodny nastrój wprowadziły wszystkich już od rana wiosenne stroje wszystkich uczniów, którzy tego dnia w szeregach swoich klas gościli nową postać. To Marzanna, symbol odchodzącej pory roku - zimy. Choć zimę wspominamy przyjemnie (choćby z powodu wyjazdu na narty) to wszyscy mamy jej serdecznie dosyć. Aby zadość uczynić tradycji - Marzanna "odfrunęła" wraz z dymem z płonącego ogniska.

Było mnóstwo radości i śmiechu. Relację fotograficzną można zobaczyć w naszej galerii a juz niebawem film na kanale YouTube.

zobacz galerię zdjęć

21 marca 2012 r. 

Nasze przedszkolaki na kolejnym wykładzie w Akademii PWSIiP

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży czujemy się już jak u siebie. Już kolejny semestr nasi uczniowie wraz z koleżankami i kolegami z Janowa oraz w towarzystwie pozostałych ponad 500 przedszkolaków uczestniczą aktywnie w zajęciach przygotowanych przez pracowników naukowych oraz studentów łomżyńskiej uczelni. Tym razem pieniądz był tematem wiodącym. Najmłodsi uczyli się poruszania w świecie finansów.

Tym razem najmłodsi rozmawiali o bankach i pieniądzach. Co to jest kredyt? Skąd  się wzięły pieniądze i po co je zdobywać? Jakie pieniądze są lepsze – papierowe czy monety?
Na te i na inne pytania szukano odpowiedzi podczas spotkania.

Następne spotkanie planowane jest na 18 kwietnia. Poprowadzi je sam JM Rektor. Obiecane są atrakcyjne doświadczenia chemiczne z dymami i wybuchami włącznie - oj, będzie się działo!

zobacz galerię zdjęć

14 marca 2012 r. 

Dzień Kobiet

 

Kalendarz szkolnych uroczystości nie zapomina o Święcie Kobiet. Jak co roku 8 marca cała męska część naszej szkolnej społeczności robi wszystko, aby dziewczynki, dziewczęta, panny oraz panie mogły odczuć, że jest to dzień wyjątkowy. Choć szacunek dla płci pięknej zaszczepiamy w męskiej części od najmłodszych lat, to każda dodatkowa okazja, by sobie o tym przypomnieć jest czymś wyjątkowym.

zobacz galerię zdjęć

8 marca 2012 r. 

XII pielgrzymka na Jasną Górę - konkurs na znaczek

W październiku 2012 r. odbędzie się XII pielgrzymka na Jasną Górę w Częstochowie Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. Już teraz zostaliśmy zaproszeni do ogólnopolskiego konkursu na opracowanie okolicznościowego znaczka upamiętniającego to wydarzenie.

Organizatorem konkursu jest Gimnazjum i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Klimkówce. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj a karta zgłoszenia tutaj. Jak co roku na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a każda ze szkół otrzyma pamiątkowy dyplom.

szczegółowe informacje na temat konkursu

29 lutego 2012 r. 

Zaproszenie na projekcję filmu p.t. "Nasza klasa"

Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół na bezpłatną projekcję filmu pod tytułem "Nasza klasa".

Poruszająca produkcja, którą powinni poznać nie tylko nauczyciele, lecz także rodzice dorastającej młodzieży. Więcej inforamcji oraz zwiastuny filmowe można zobaczyć klikając hiperłącza.

Projekcja, po której przewidziana jest dyskusja odbędzie się 29.02.2012 r o godz 17.00 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie.

relacja foto

29 lutego 2012 r. 

"Calineczka"

Po ubiegłorocznym sukcesie spektaklu "Czerwony Kapturek" z uśmiechem na ustach nasi uczniowie zasiedli dzisiaj w roli widzów na przedstawieniu "Calineczka". Żywiołowe reakcje oraz możliwość zabawy lalkami scenicznymi stały się atrakcją nie tylko dla dziewcząt. Również chłopcy z własnej woli odnajdywali radość płynącą z zabawy lalkami ;)

Dzień, który nie zdarza się co rok zatrzymany został również w kadrze obiektywu. Po przedstawieniu uczniowie mogli uczestniczyć w sesji fotograficznej - bez zobowiązań odnośnie zakupu wykonanych zdjęć.

relacja foto

29 lutego 2012 r. 

20- lecie Gminy Kolno

Jednyna w swoim rodzaju uroczystość miała miejsce we wtorek 28 lutego. To właśnie tego dnia przed dwudziestoma latami miało miejsce pierwsze posiedzenie Rady Gminy I kadencji. Jak wówczas, tak teraz przy jednym wspólnym stole zasiedli Radni wraz z Przewodniczącym oraz pierwszym Wójtem. Drugi stół zgromadził obecnych Radnych VI kadencji z obecnym Przewodniczącym Rady oraz Wójtem.

Uroczysta, jubileuszowa, sesja Rady Gminy była okazją do wspomnień, uczczenia pamięci tych, którzy zmarli, przedstawienia lokalnej historii i nagrodzenia osób najbardziej zasłużonych dla Gminy.

Atrakcją spotkania był występ zespołu "Czerwieniacy"

28 lutego 2012 r. 

Spotkanie z rodzicami

Podsumowanie pracy, osiągnięte wyniki, plany na przyszłość i propozycje działań - to wiodące tematy spotkania wychowawców i nauczycieli naszej szkoły z rodzicami.

21 lutego 2012 r. - wtorek, godz. 12.30

21 lutego 2012 r. 

Senioriada 2012

Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle i Koło Gospodyń w Borkowie zorganizowały w niedzielne popołudnie 19 lutego KARNAWAŁOWE SPOTKANIE SENIORÓW

Miejscem spotkania była szkolna sala gimnastyczna. Wszystkich zebranych powitali: Wójt Gminy Kolno, Dyrektor Centrum Kultury i Pani Prezes Koła Gospodyń. Gościliśmy: seniorów z Borkowa, przedstawicieli samorządu Gminnego, Księdza Proboszcza, Sołtysa Borkowa, przedstawicieli OSP i wielu, wielu innych. Program obejmował wiele atrakcji: występy artystyczne uczniów naszej szkoły oraz zespołów folklorystycznych z Kolna i Czerwonego - to wrażenia artystyczne. Wrażeń smakowych zaś dostrczyło niezawodne Koło Gospodyń z Borkowa, które przygotowało pyszny poczęstunek dla wszystkich zebranych.

Zainteresowanie i frekwencja przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. To najlepszy dowód, że spotkanie było potrzebne.

Było wesoło i smacznie !

relacja foto

19 lutego 2012 r. 

Teatr profilaktyczny

Dzięki współpracy z Gminna Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w naszej szkolnej sali gimnastycznej mogliśmy gościć grupę teatralną z profilaktycznym przedstawieniem skierowanym do naszej starszej młodzieży. Dodatkowo nasze gościnne mury szkolne serdecznie powitały uczniów i opiekunów z zaprzyjaźnionych szkół w Janowie i Zaskrodziu. Zainteresowane kilkudziesięcioosobowe audytorium z uwagą śledziło przedstawiany wątek. Działania profilaktyczne poprzez sztukę, to bardzo dobra praktyka. Dowodem na to było zainteresowanie uczniów i pozytywne opinie towarzyszących im nauczycieli. Dodatkową wartością stały się również materiały dydaktyczne do wykorzystania w szkołach uczestniczących w przedstawieniu.

W naszej galerii znajduje sie relacja fotograficzna oraz fragment materiału wideo.

relacja foto

15 lutego 2012 r. 

Wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie !

Zakończony konkurs ekologiczny zaowocował ogromnymi paczkami nagród i prezentów, które dotarły do naszej szkoły. Choć na tę chwilę czekaliśmy bardzo długo, to radość nagrodzonych jest obietnicą dalszych działań na rzecz naszego środowiska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

relacja foto

14 lutego 2012 r. 

Walentynki 2012

Kolejne działania Samorządu Szkolnego przyniosły radość i nadzieję wszystkim uczniom i pracownikom szkoły. Emocje sięgały zanitu ...

relacja foto

14 lutego 2012 r. 

Prace remontowe w sali przedszkola - finał z sukcesem

Tegoroczna zimowa przerwa okazała się pracowita dla rodziców naszych przedszkolaczków. W miłej atmosferze i ze słynnym już entuzjazmem i energią całkiem spora grupa rodziców wykonała fantastyczą "robotę" w klasie naszych najmłodszych uczniów. Zaczęło się od planów ułożenia nowej podłogi, którą szkoła gromadziła od trzech lat. Rodzice uznali jednak, że szkoda "przy okazji" nie odnowić ścian w klasie. Argument dla tej propozycji pojawił się już następnego dnia: zakupione przez rodziców wiadra farby, kolorowy pigment oraz niezbędne narzędzia "przyjechały" do szkoły uśmiechniętym transportem. To dodało kolejnego bodźca - padła propozycja: "mam trochę tynku strukturalnego - warto go wykorzystać: położymy go na fragmencie ściany". Od słów do czynów upłynęło niewiele czasu. Na koniec zaś rodzice uznali, że w związku z faktem, iż zostało trochę pieniędzy ze składki, to warto je również przeznaczyć, np. na opłacenie chemicznego czyszczenia dywanów. Jak zapewne wszyscy się domyślają - dywany zostały skutecznie odświeżone.

Drodzy Rodzice - bardzo dziękuję w imieniu wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły!

Efekty pracy wszyscy zainteresowani zobaczyc mogą w naszej galerii fotograficznej. Wszystkich zaś, którzy zechcą pójść za przykładem grupy rodziców zachęcam do podejmowania kolejnych cennych inicjatyw.

D.W.Przestrzelski - dyrektor szkoły

relacja foto

06 lutego 2012 r. 

Zajęcia fitness dla dorosłych w sali gimnastycznej naszej szkoły

Kolejny sezon zajęć rekreacyjno - sportowych dla dorosłych rozpoczęty. Energiczna Pani przedstawicielka Towarzystwa Przyjaciół Borkowa podpisała umowę z dyrektorem szkoły, na mocy której 2 razy w tygodniu szkolna sala gimnastyczna jest miejscem zdrowych spotkań tych, którzy nie boją się wysiłku fizycznego.

Trzymamy kciuki za zdrowie i dobrą kondycję ćwiczących!

relacja foto

05 lutego 2012 r. 

Prace remontowe w sali przedszkola - dzień drugi

To niebywałe, jak szybko dzieje się to wszystko. Wczoraj początek prac - dzisiaj już widać koniec! Ściany pachną świeżością a nowa podłoga wygląda wyśmienicie. Już powoli zapominamy, jak długo gromadziliśmy panele...

relacja foto

26 stycznia 2012 r. 

"Było suuuuper - szkoda, że tak krótko..."

To opinia uczestników feryjnego wyjazdu na narty. Uczniowie zapoznani z zasadami bezpieczeństwa propagowali wiedzę wśród koleżanek i kolegów ze szkoły w Janowie rozdając broszury "Bezpieczny stok".

Dla jednych pierwszy, dla innych kolejny, ale dla wszystkich niezapomniany i pełen wrażeń wyjazd. Opinie wyrażone przez uczniów w relacji wideo mówią same za siebie :)

 

relacja foto - wideo

25 stycznia 2012 r. 

Prace remontowe w sali przedszkola

Uczniowie zażywają wypoczynku a w tym czasie energiczni rodzice naszych przedszkolaków podjęli wspaniałą inicjatywę...

Gromadzone przez ponad dwa lata materiały do wykonania nowej podłogi w końcu zostały skompletowane i doczekały się fachowej ekipy. Rodzice stwierdzili, że warto również przy okazji odnowić ściany i ... zaopatrzeni w sprzęt, materiały, energię i życzliwość natychmiast przystąpili do pracy.

Niebawem kolejna relacja a my już dzisiaj wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim zaangażowanym.

zobacz relację fotograficzną z pierwszego dnia prac

25 stycznia 2012 r. 

Informacja dla wyjeżdżających na narty - Rybno k/Łomży

Wszelkie informacje w związku z wyjazdem przekazano zainteresowanym uczniom. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z komiksem i quizem dostępnym na naszej stronie głównej - to wartościowa wiedza!

Kontakt z opiekunem: tel 602 75 44 88

Informacja dla wyjeżdźających

24 stycznia 2012 r. 

Bal karnawałowy - choinka noworoczna!!!

Kreacje jak z bajki, uśmiechnięte buzie, szalona zabawa, pyszne jedzenie i wizyta św. Mikołaja - taki scenariusz miał dzisiejszy dzień w naszej szkole. Niezawodni rodzice zapewnili kalorie niezbędne do energetycznej zabawy. Nauczyciele dopilnowali atrakcyjnego, karnawałowego wystroju. Reszty dopełniła skoczna muzyka i zabawy prowadzone przez wodzirejkę.

Tradycji stało się zadość !

relacja foto - wideo

24 stycznia 2012 r. 

Wojewódzki konkurs informatyczny - etap rejonowy

Nasza szkoła była miejscem rozgrywania rejonowego etapu wojewódzkiego konkursu informatycznego. Rywalizacja (jak przystało na konkurs informatyczny) prowadzona była w trybie on-line. Szymon i Robert (obaj z klasy VI) w ciągu 90 minut zmagali się z trudnymi zadaniami konkursowymi. Troje uczestników etapu rejonowego walczyło o jedno miejsce w finale - czeka 50 miejsc !!!

Niecierpliwie czekamy na wynik naszych informatyków :)

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, szczególnie zaś tym, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego!

Zobacz test z etapu rejonowego

20 stycznia 2012 r. 

Chcesz wziąć udział w konkursie?

 • Zarejestruj się, pobierz i zainstaluj program "Simba 3D L.O.G.O" zapoznaj się z samouczkiem i przykładami
 • Wybierz jeden z następujących tematów swojej pracy:

  1. Ekologia
  2. Kosmos
  3. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej "Euro 2012"
  4. Polska prezydencja w Unii Europejskiej
   
 • Wykonaj pracę według własnego pomysłu i prześlij ją do organizatora za pomocą formularza

Koniecznie zaglądaj co jakiś czas na stronę konkursu. W zakładce „Komunikaty i podpowiedzi” będziemy informowali o jego przebiegu oraz prezentowali przykłady i ciekawe rozwiązania. Przed przystąpieniem do konkursu proszę dokładnie zaznajomić się z regulaminem.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla zarejestrowanych uczestników konkursu oraz szkół na czas trwania konkursu, program "Simba 3D" jest bezpłatny. Wszelkie informację na temat konkursu można uzyskać pod adresem konkurs@erisoftware.pl.

Informacja na stronie organizatora

17 stycznia 2012 r. 

Oferta wyjazdu narciarskiego w trakcie ferii zimowych - Poronin k/Zakopanego

Centrum Kultury Gminy Kolno organizuje feryjny wyjazd w góry. Koszt wyjazdu to 580 zł od osoby, pobyt w Poroninie od 30 stycznia do 03 lutego, a w programie codzienne wyjście na stok (wypożyczenie nart w cenie wyjazdu)....więcej na stronie Gminy Kolno

Zapisy i bliższe informacje pod nr tel 514 806 075

Informacja na stronie Gminy Kolno

13 stycznia 2012 r. 

Oferta wyjazdu narciarskiego w trakcie ferii zimowych - Rybno k/Łomży

Nasza szkoła - wzorem roku ubiegłego - organizuje feryjny wyjazd na narty. Przybliżony koszt jednodniowego wyjazdu to 50 zł od osoby. W programie nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na nartach zjazdowych (wypożyczenie nart w cenie wyjazdu).

Zapisy i bliższe informacje pod nr tel 602 75 44 88 oraz 86 278 60 10

Zobacz galerię zdjęć z ubiegłorocznego wyjazdu

13 stycznia 2012 r. 

Indywidualizacja nauczania w klasach I-III

Z radością przyjeliśmy informację, że w II semestrze rozpoczynamy w naszej szkole realizację projektu dodatkowych zajęć wspomagających oraz rozwijających talenty naszych uczniów.

Projekt współtworzony przez gminne szkoły podstawowe a koordynowany i kompletowany przez dyr.J.B. Wiśniewskiego uzyskał akceptację komisji konkursowej przy pierwszym podejściu.

Szczegółowe informacje dostępne będą na naszej stronie internetowej oraz przekazane przez wychowawców klas.

Zobacz materiał TV Białystok

12 stycznia 2012 r. 

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"


Radosne Sześciany

Każdy uczestnik Konkursu otrzyma w prezencie
łamigłówkę przestrzenną
z grupy Radosnych Sześcianów!

Konkurs w roku 2012 przeprowadzony zostanie w czwartek, 15 marca o godzinie 9.00

Szczegółowe informacje: Jadwiga Elżbieta Konstanty - szkolny koordynator konkursu.

Strona konkursu

12 stycznia 2012 r. 

III zjazd Akademii Przedszkolaka - 11.01.2012 r.

"JESTEM BEZPIECZNY W DOMU I NA PODWÓRKU"

Czy można wkładać śrubokręt do kontaktu w ścianie, co się dzieje gdy dziecko puszcza statki w wannie i nie zakręci kranu, lub gdy stojąc na stołku wygląda przez otwarte okno??? 
Czym różni się plac zabaw od placu budowy i o czym trzeba pamiętać grając w piłkę – te i inne pytania padały podczas spotkania studentów Akademii Przedszkolaka.

Barwny wykład, przygotowany przez panią dr n. med. Annę Rolka i jej studentów z kierunku Pielęgniarstwo, budził entuzjazm i żywe uczestnictwo dzieciaków, które słuchając dynamicznie podnosiły zielone lub czerwone paski papieru. Chętnie i pięknie kolorowały przygotowane specjalnie na dziś materiały, mające na celu utrwalenie wiedzy o bezpieczeństwie po to, by zapadła im w pamięć na zawsze.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało specjalną „bezpieczną” bransoletkę.

Bardzo dziękujemy studentom, którzy opiekowali się młodszymi kolegami – oni też wiele się nauczyli i mieli dużo zabawy :)

Następne spotkanie AP 14 marca 2012 r.

Zobacz galerię zdjęć

 

I zjazd Akademii Przedszkolaka

600 „sześciolatków” z 6 przedszkoli i 6 podstawówek rozpoczęło uroczyście zajęcia w II edycji Akademii Przedszkolaka PWSIiP. 
Dzieciaki złożyły „egzamin wstępny”, który polegał na artystycznej prezentacji; były śpiewy, tańce, recytacje, a nawet mini inscenizacje teatralne. Każde dziecko było pasowane na „studenta” przez JM Rektora i otrzymało specjalny znaczek uczestnictwa w AP.
A jak było wesoło – można zobaczyć na zdjęciach

Zobacz galerię zdjęć na stronie PWSIiP

11 stycznia 2012 r. 

Nowy Rok rozpoczynamy z akcją:

Bezpiecznie Na Stoku

BEZPIECZNY STOK - edukacja dzieci i młodzieży szkolnej z zagadnień bezpieczeństwa na
stokach narciarskich.

Analogicznie do kodeksu  drogowego  chcemy
upowszechnić  KODEKS  NARCIARSKI,  który
jest zespołem zachowań dla każdego użytkownika tras narciarskich.

Ponadto,  zamierzamy  ugruntować  wiedzę o przygotowaniu się do sezonu zimowego,  sposobu zachowań  na  wyciągach  narciarskich i kolejach, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa narciarzy oraz snowboardzistów. 

Edukacja dotycząca zagadnień bezpieczeństwa na stoku narciarskim,  będzie przeprowadzona
w dwóch etapach:

 • I etap   - teoria,
  przedstawiona w przystępny dla dzieci
  i młodzieży sposób - komiks online, wzmocniony o logo akcji wraz z plaka- tem oraz papierową wersję komiksu.

 • II etap - praktyczne akcje,
  przeprowadzone na stokach narciars-
  kich ośrodków stowarzyszonych w PSNiT.

Materiały promujące akcję dostępne sa w naszej szkole.

Zachęcamy również do odwiedzenia stron związanych z akcją:

 • Regulamin konkursu fotograficznego "BEZPIECZNY STOK" - zobacz
 • Regulamin konkursu rysunkowo-malarskiego "BEZPIECZNY STOK" - zobacz
 • Prezentacja książeczki "BEZPIECZNY STOK" - pobierz
 • BEZPIECZNY STOK - konspekt do lekcji dla wychowawców - pobierz
 • Kodeks narciarski FIS z komentarzem - pobierz

 

2 stycznia 2012 r. 

Jasełka i święta w naszej szkole

 „Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i złożone w żłobie" (Łk 2, 12).
Niemowlę leżące w ubóstwie żłóbka: oto znak Boga. Mijają wieki i tysiąclecia, ale znak pozostaje i jest wymowny również dla nas, mężczyzn i kobiet trzeciego tysiąclecia. Jest to znak nadziei dla całej rodziny ludzkiej znak pokoju dla tych, którzy cierpią z powodu wszelkiego rodzaju konfliktów; znak wolności dla biednych i uciśnionych; znak miłosierdzia dla tych, którzy zamknięci są w błędnym kole grzechu; znak miłości i pocieszenia dla każdego, kto czuje się samotny i opuszczony.

Jest to znak mały i kruchy, uniżony i milczący, ale bogaty w moc Boga, który z miłości stał się człowiekiem.

22 grudnia 2011 r. 

Jasełka w Akademii Przedszkolaka PWSIiP w Łomży

Najmłodsza część naszej społeczności - przedszkolacy pod opieką J.E. Konstanty oraz B. Fabiszewskiej uczestniczyła w kolejnym zjeździe Akademii Przedszkolaka. Tym razem studenci przygotowali atrakcję w postaci inscenizacji powieści Karola Dickensa: ,,Opowieść wigilijna”.

 

Jest to to jeden z utworów Dickensa traktujący o magicznym okresie świąt Bożego Narodzenia. Tylko jeden człowiek nie poddaje się tej radosnej atmosferze...

Zobacz galerię

20 grudnia 2011 r. 

Odnawiamy boisko !!!

Nadchodząca zima nie studzi zapału naszych przyjaciół. W ostatnich dniach odnotowaliśmy kolejnych darczyńców zaangażowanych w akcję odnawiania boiska: Panowie:

- Jerzy Skrodzki

- Andrzej Salwowski

dowieźli kolejne przyczepy pełne ziemi.

Serdeczne podziękowania !!!!

Zobacz galerię

19 grudnia 2011 r. 

WYNIKI SZKOLNEJ ZBIÓRKI PIENIĘDZY W RAMACH
AKCJI „GÓRA GROSZA 2011”

Nasza szkoła już od kilku lat uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Tegoroczna zbiórka, już po raz trzeci, odbyła się w formie konkursu międzyklasowego. Ofiarność dzieci z roku na rok jest coraz większa. W tym roku zebraliśmy rekordową jak dotąd kwotę – 390.57 zł, co średnio w przeliczeniu na jednego ucznia wyniosło 5.91zł. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w akcji „Góra Grosza”, zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami, a trzy najbardziej ofiarne klasy otrzymają dodatkowo pamiątkowe dyplomy. Szczegółowe wyniki zbiórki pieniędzy obrazuje poniższa tabela.

KLASA

ZABRANA KWOTA

KWOTA W PRZELICZENIU
NA 1 UCZNIA

MIEJSCE WŚRÓD KLAS

0

77.91

4,328

V

1

33,21

5,535

IV

2

27.72

3.960

VI

3

56.34

7.042

III

4

82.50

9.166

II

5

102.62

9.329

I

6

10.27

1.467

VII

 

390.57

5.917

 

Szkolny koordynator akcji: Jadwiga Elżbieta Konstanty

 

Zobacz galerię

13 grudnia 2011 r. 

Zainaugurowaliśmy Nowy Rok Akademicki w Akademii Przedszkolaka !!!

W ostatnim tygodniu działo się u nas wiele. Klasa przedszkolna po wielu próbach wystąpiła z ujmującym programem artystycznym przed swoim przełożonym w Akademii Przedszkolaka - Magnificencją Rektorem prof. Robertem Charmasem. Występ przyjęty owacjami pozwolił Rektorowi na pasowanie rektorską buławą każdego z naszych uczniów i przyjęcie w szeregi studentów Akademii Przedszkolaka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

W ubiegłym roku uczestniczyliśmy okazjonalnie w interesujących wykładach i spotkaniach - ku uciesze naszych najmłodszych. W tym roku natomiast możemy z dumą powiedzieć, że jesteśmy pełnoprawnymi uczestnikami akademii. W związku z tym ciążą na nas pewne obowiązki, choćby w postaci egzaminów i zaliczeń. Jak wspomniała Pani rzecznik uczelni - Ewa Zawłocka - uczniowie/studenci mogą z tych zaliczeń otrzymać piątkę lub piątkę lub .... piątkę :)

To bardzo uspokoiło słuchaczy i ich opiekunów :)

Do wspólnych wyjazdów zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych uczniów - przedszkolaków ze szkoły w Janowie. Pierwsze - inauguracyjne spotkanie w akademii było możliwe dzięki wsparciu naszej Gminy, która zapewniła nam autokar - dzięujemy!

Następne zajcia w Akademii Przedszkolaka już w grudniu. Studenci już przygotowują jasełka, w które aktywnie włączą naszych przedszkolaków - już nie możemy się doczekać tych kolejnych, wspaniałych emocji

Zobacz galerię

23 listopada 2011 r. 

Odnawiamy boisko !!!

W ostatnich dniach odnotowaliśmy kolejnych darczyńców zaangażowanych w akcję odnawiania boiska: Panowie:

- Krzysztof Wieczorek

- Andrzej Salwowski

dowieźli przyczepy pełne ziemi.

Serdeczne podziękowania !!!!

Zobacz galerię

24 października 2011 r. 

Odnawiamy boisko !!!

W naszą akcję odnawiania szkolnego boiska angażują się kolejni mieszkańcy Borkowa. W ostatni poniedziałek przyczepę ziemi dowiózł Pan Krzysztof Wykowski. Dzisiaj (środa) kolejna przyczepa ziemi znalazła się na boisku. Anonimowego (dotychczas) darczyńcę prosimy o kontakt ze szkołą, gdyż nie możemy pominąć nikogo, kto bezinteresownie włącza sie w tę akcję.

Serdeczne podziękowania !!!!

20.10.2011 r. - anonimowym darczyńcą okazał się Pan Andrzej Długozima - dziękujemy!

Zobacz galerię

19 października 2011 r. 

 

Sukces naszych uczennic !!!

18 października 2011 r. zapisze się w historii szkoły, jako dzień dużego sukcesu. Dwie uczennice naszej szkoły uczestniczyły w VI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Karola Wojtyły "Non omnis moriar". Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Patalan oraz Weronika Sielawa (obie z klasy IV). Samo uczestnictwo w konkursie na tak wysokim szczeblu jest już powodem do satysfakcji a zyskanie akceptacji szacownego Jury i zdobycie wyróżnienia przez Weronikę - to wyraźne wskazanie, że mamy do czynienia z talentem. Konkurs pod merytoryczną opieką Kuratorium Oświaty w Białymstoku był tez okazją do spotkania Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Wysoki poziom sprawił, że zgromadzeni stali się świadkami prawdziwej rywalizacji, co w podsumowaniu podkreślił przewodniczący Jury.

Konkurs miał miejsce w Zespole Szkół w Kleosinie (za Białymstokiem). Uczestnictwo naszych uczennic było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Gminy Kolno - dziękujemy!

Serdeczne gratulacje dla uczennic oraz wszystkich (rodzice uczennic, Pani Basia i nauczyciele) zaangażowanych w przygotowania !!!!

 

Zobacz galerię

18 października 2011 r. 

Odnawiamy boisko !!!

Dzięki wspaniałej inicjatywie lokalnej społeczności integrowanej przez Sołtysa Sławomira Cudnika boisko przy naszej szkole ma szanse zyskać nowy blask. Chętnie odwiedzane przez uczniów i absolwentów od wczesnej wiosny po późną jesień zasłużyło na to, by otrzymać nową nawierzchnię. Dobry przykład dali już: Sławomir Cudnik i Marek Kordal wraz z synami, którzy rozpoczęli nawożenie ziemi na teren boiska. Zachęcamy wszystkich do pójścia w ich ślady i już teraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy się przyłączą do akcji. Na naszej stronie będziemy publikować relacje z prowadzonych prac.

 

Zobacz galerię

15 października 2011 r. 

Pasowanie na czytelnika.

 

Zobacz galerię

14 października 2011 r. 

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

 

Zobacz galerię

14 października 2011 r. 

Dzień Edukacji Narodowej.

 

Zobacz galerię

14 października 2011 r. 

Nasza obecność na uroczystej inauguracji roku akademickiego w PWSIP w Łomży.

 

Zobacz galerię

11 października 2011 r. 

Przedstawienie teatralne w naszej szkole.

 

Zobacz galerię

28 września 2011 r. 

Przygody Plika i Foldera w sieci.

Nasi uczniowie coraz częściej są gośćmi największej spośród łomżyńskich uczelni wyższych. Szczególnie mocne więzi łączą naszych najmłodszych uczniów z PWSIP. Tym razem pod opieką Pań Jadwigi Elżbiety Konstanty oraz Teresy Murawskiej oraz Dyrektora Szkoły uczestniczyliśmy w interesującym przedstawieniu interaktywnym w uczelnianej auli. Dyrektor dodatkowo został zaproszony do udziału w konferencji na temat bezpieczeństwa w Internecie. Więcej informacji oraz bardzo interesujący materiał w wielu wersjach językowych (wersja polska w wyk. Andrzeja Grabowskiego) jest dostępny pod adresem: www.sheeplive.eu

Zobacz galerię

22 września 2011 r. 

Wizyta studyjna w Gminie Lubień oraz Malanica na Słowacji.

Dzięki wyjazdowi zorganizowanemu przez władze naszej Gminy większość dyrektorów szkół Gminy Kolno miała niepowtarzalną okazję na nawiązanie interesujących kontaktów oraz wymianę doświadczeń z innymi szkołami. W efekcie uczniowie naszej szkoły będą mogli zacieśniać nawiązane kontakty ze społecznością szkoły im. Jana Pawła II w Lubniu oraz doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne (szczególnie w języku angielskim) podczas kontaktów z uczniami słowackiej szkoły w Malanicy.

Zobacz galerię

15-18 września 2011 r. 

Bądźmy bezpieczni w Internecie - akcja we współpracy z PWSIiP w Łomży i NASK

"Przygody Plika i Foldera w sieci" - interaktywny spektakl przybliżający zasady bezpiecznego poruszania się w sieci

 

 • miejsce: PWSIiP w Lomży
 • termin: czwartek 22 września 2011 r. godzina: 9.30 - 10.30
 • uczestnicy: uczniowie klas I-III

Więcej informacji u wychowawców klas I-III pod nr. telefonu 86 278 60 10

13 września 2011 r. 

Akcja promująca zdrowe odżywianie - „Tęczowe smaki lubią wszystkie dzieciaki”

Celem projektu jest ochrona zdrowia dzieci przed zgubnymi i bardzo poważnymi skutkami złego odżywiania.

Więcej informacji tutaj

13 września 2011 r. 

Projekt: Indywidualizacja nauczania i wychowania w klasach I-III

  Nauczyciele klas I-III opracowują wniosek w rojekcie systemowym w ramach Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Dzięki temu działaniu i posyskanym środkom finansowym istnieje szansa na wprowadzenie ciekawych zajęć wyrównawczych, logopedycznych oraz rozwijających talenty u naszych najmłodszych uczniów.

Więcej informacji niebawem

09 września 2011 r. 

Uczestniczymy w pożytecznych inicjatywach w roku szkolnym 2011/2012

 • "OWOCE W SZKOLE"
 • "SZKLANKA MLEKA"

Więcej informacji i deklaracje uczestnictwa dostępne u wychowawców klas.

09 września 2011 r. 

Ubezpieczenie NNW uczniów w roku szkolnym 2011/2012

 • ubezpieczyciel: PZU SA
 • suma ubezpieczenia: 8 000 zł
 • składka roczna: 30 zł
 • ostateczny termin płatności: 31.10.2011 r.

Więcej informacji u wychowawców klas pod nr. telefonu 86 278 60 10

01 września 2011 r. 

"Wyprawka szkolna 2011"

 • Wnioski o dofinansowanie przekazane zostały przez wychowawców klas a dostępne są również TUTAJ
 • dofinansowaniem objęci są uczniowie klas I – III szkoły podstawowej
 • termin składania kompletu dokumentów: 8 września 2011 r (czwartek)
 • posiedzenie komisji ds. dofinansowania: 9 września 2011 r. (piątek)
 • termin złożenia wniosku przez dyrektora szkoły do organu prow.:12 września 2011 (poniedziałek)
 • osiągany dochód nie jest jedynym kryterium przyznania dofinansowania - szczegóły TUTAJ

Dofinansowanie uzyskać mogą m.in. rodzice uczniów, którzy w roku szkolnym 2011/2012 rozpoczną naukę w klasach I-III szkół podstawowych oraz w III klasie gimnazjum. Na pomoc liczyć mogą również rodzice uczniów niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje na temat warunków otrzymania dofinansowania można znaleźć TUTAJ

01 września 2011 r. 

Rok szkolny 2011/2012 – Rokiem Szkoły z Pasją

Rok Szkoły z Pasją ma na celu zapewnienie odpowiedniego do potrzeb i możliwości, rozwoju każdego ucznia. Szkoła to nie tylko lekcje. Szkoła umożliwia również prowadzenie ciekawych działań pozalekcyjnych, współtworzonych przez organizacje pozarządowe. Jest to jeden ze sposobów wzbogacenia oferty szkoły o elementy, dzięki którym dzieci i młodzież uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu lub rozwijają swoje pasje i talenty..

czytaj dalej na stronie MEN

01 września 2011 r. 

Uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2011/2012

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2011/2012 zainaugurowała msza święta w Kościele Trójcy św. w Borkowie o godz.9.00, następnie uroczystości przeniosły się do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im.Papieża Jana Pawła II. Pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego dał początek uroczystościom. Poczet Sztandarowy wprowadził Sztandar Szkoły, odśpiewaliśmy hymn, uczniowie powitali wszystkich zebranych a Dyrektor po odczytaniu listów Kuratora Oświaty, Rzecznika Praw Dziecka i Komendanta Wojewódzkiego Policji przedstawił zgromadzonym najmłodszych - przedszkolaków z "zerówki". Choć żaden z nich nie chciał zabrać głosu, to i tak wszyscy otrzymali gromkie brawa od pozostałych. Po przedstawieniu wychowawców, grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi Dyrektor złożył wszystkim życzenia udanego roku szkolnego: samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów.

Spotkanie było okazją do omówienia prac modernizacyjnych prowadzonych w szkole w trakcie wakacji. Przedstawiono także założenia pracy w nowym roku szkolnym. W treści wystąpienia nawiązano do historycznych wydarzeń września 1939 roku - 72. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Ciąg dalszy nastąpił już w klasach - na spotkaniach z wychowawcami.

zobacz galerię

01 września 2011 r. 

 

Archiwum wydarzeń 

Rok szkolny 2010 / 2011 

 

Uroczyście zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2010/2011

Dzień 22 czerwca 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie zostanie w pamięci wszystkich uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły i jej pracowników. To ostatni dzień zajęć dydaktycznych w tym roku szkolnym. Jadni ukończyli edukację w dotychczasowej klasie inni ukończyli pewien etap w swojej edukacji. Tych drugich były aż trzy grupy. Pierwsi kończyli etap przedszkolaka, drudzy etap zajęć zintegrowanych a grupa trzecia ukończyła naszą szkołę - rozstając się z nią i rozpoczynając naukę w gimnazjum. 100% absolwentów wybrało naukę w gminnym gimnazjum w Zabielu. Trzymamy za nich kciuki! Także 100% uczniów naszej szkoły uzyskało promocje do klasy programowo wyższej - za nich również trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Tym czasem przed nami okres wakacji. To dobry moment, aby wszyscy szczerze zaangażowani w życie szkoły poczuli satysfakcję z efektywnie przepracowanego roku szkolnego. Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna. To Wasza aktywność była bodźcem do wielu wspólnych działań. Tak to już bywa, że prawdziwa wielkość i zaangażowanie nie potrzebuje być na pierwszym planie, by zostać dostrzeżoną...RAZ JESZCZE DZIĘKUJĘ

Zakończenie etapu zajęć dydaktycznych jest równocześnie rozpoczęciem etapu prac remontowych w szkole. Pracownicy szkoły oraz gminna ekipa remontowo - budowlana czynią starania, aby nowy rok szkolny zbiegł się z z nowym wyglądem terenów przyszkolnych. Już zaawansowana jest przebudowa wjazdu na teren szkoły a jeszcze czeka nas modernizacja parkingu. Do tego jeszcze niespodzianka przygotowywana wraz z rodzicami. Dzięki przychylności władz samorządowych a szczególnie Wójta Gminy Kolno znacząco podniesiemy standard oferowany wszystkim odwiedzającym teren naszej szkoły.

zobacz galerię

22 czerwca 2011 r. 

"Wyprawka szkolna 2011"

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że Wójt Gminy Kolno wydał zarządzenie w sprawie ustalenia terminu składania wniosków o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2011 r. - "Wyprawka szkolna". W myśl zarządzenia termin skłądania wniosków o dofinansowanie zakupu podręczników w szkołach mających siedzibę na terenia Gminy Kolno ustalono do dnia 12 września 2011 r.

Dofinansowanie uzyskać mogą m.in. rodzice uczniów, którzy w roku szkolnym 2011/2012 rozpoczną naukę w klasach I-III szkół podstawowych oraz w III klasie gimnazjum. Na pomoc liczyć mogą również rodzice uczniów niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje na temat warunków otrzymania dofinansowania można znaleźć TUTAJ

Wniosek, który należy wypelnić i złożyć u dyrektora szkoły do pobrania TUTAJ

22 czerwca 2011 r. 

I Turniej Siatkarski "LOLEK"

20 czerwca 2011 przejdzie do historii szkoły, jako dzień inauguracji turnieju siatkarskiego "Lolek". Rangę imprezy podniosła obecność Pana Wójta Gminy Kolno - Tadeusza Klamy, dzięki któremu zmagania sportowo-rekreacyjne zyskują miano gminnych.

Impreza zorganizowana ze środków Gminy Kolno.

Już niebawem szersza relacja - także fotograficzna :)

21 czerwca 2011 r. 

Wakacje 2011 – przydatne linki.

 1. http://www.podlaska.policja.gov.pl zakładka PREWENCJA/działania profilaktyczne/Bezpieczne wakacje - 2011 - konkurs pn. „Wspomnienia z wakacji”, Bezpieczna Woda
 2. http://www.bezpiecznewakacje.pl - Akcja Bezpieczne Wakacje – Organizacja Pogadanek prowadzonych przez policję i straż pożarną
 3. http://www.zg.ksm.org.pl - Wakacje z Wartościami
 4. http://www.emka.ksm.org.pl  - Obozy i Kolonie Językowe
17 czerwca 2011 r. 

Juz w najbliższy poniedziałek:

17 czerwca 2011 r. 

Letnia Szkoła Bezpieczeństwa.

ZASADY BEZPIECZNEGO SPOŻYCIA SUROWYCH WARZYW I OWOCÓW

Zakupuj tylko świeże i zdrowe warzywa oraz owoce :
             bez oznak zepsucia, zapleśnienia i ognisk gnilnych (ich obecność może być źródłem zakażenia bakteryjnego).
Kupuj żywność wiadomego pochodzenia !
Ogranicz do minimum czas transportu surowych warzyw i owoców od punktu zakupu do miejsca zamieszkania  (wysoka temperatura i czas sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów).
Zachowaj higienę w domu:
             nie przechowuj w urządzeniach chłodniczych i miejscach łatwo dostępnych warzyw i owoców nieumytych,
             nie przechowuj razem surowych warzyw i owoców z gotowanymi,
             dokładnie myj pod bieżącą wodą i sparzaj warzywa i owoce, szczególnie jeśli jesz je na surowo,
             warzywa wyraźnie zanieczyszczone ziemią myj przy użyciu szczoteczki, tylko do tego celu przeznaczonej,
             do mycia używaj bezpiecznej wody lub jeżeli masz wątpliwości – przegotuj!
             staraj się przechowywać świeże warzywa i owoce w warunkach chłodniczych,
             nie przechowuj surowych warzyw  i owoców zbyt długo, nawet w lodówce,
             do przygotowywania potraw z surowej żywności używaj oddzielnego sprzętu
i przedmiotów, np. noży i desek do krojenia,
             myj i odkażaj wszystkie powierzchnie i sprzęty wykorzystywane przy myciu
oraz sporządzaniu potraw.
Zachowaj higienę osobistą:
             myj ręce przed kontaktem z żywnością oraz po każdej wykonywanej  czynności podczas jej przygotowywania,
             myj ręce po każdorazowym wyjściu z toalety.

5 kroków do bezpiecznej żywności - ulotka informacyjna

17 czerwca 2011 r. 

Artystyczne zmagania młodych talentów wokalnych.

Artystyczne zmagania młodych talentów wokalnych w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Wykowie.
 Atrakcyjna dekoracja wnętrza szkoły, profesjonalne nagłośnienie i życzliwe przyjęcie zachęcają już teraz do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu. Młodzi wokaliści dzielnie pokonywali tremę i wyśpiewywali nuty wakacyjnej radości. Czasem poważnie, czasem wesoło, innym razem z wiatrem w żaglach - z podkładem muzycznym i a capella - każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W efekcie szacowne Jury miało poważny orzech do zgryzienia :)
Naszą szkołę reprezentowały NAGRODZONE: Natalia Banach i Aleksandra Cudnik - serdecznie gratulujemy uczennicom i przygotowującej je - Pani Beacie Szewczyk.
Jest szansa, że jak dziewczęta będą już wielkimi piosenkarkami, to autografy dostaniemy bez kolejki ;)

zobacz galerię zdjęć z konkursu

14 czerwca 2011 r. 

Szkolny zestaw programów i podręczników

...

zobacz galerię

14 czerwca 2011 r. 

I Turniej Siatkarski "LOLEK".

Dzisiaj otrzymaliśmy radosną informację, że w odpowiedzi na nasze pismo wieloletni partner naszej szkoły aktywnie włączy się w organizację turnieju "LOLEK". To bardzo cenna inicjatywa. Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi Edmundowi Borawskiemu za zrozumienie potrzeb. Na podkreślenie zasługuje również ogromna życzliwość Pani Ewy Gromadzkiej. Specjalnym podziękowaniem będą na pewno uśmiechnięte buziaki wszystkich uczestników turnieju.

Kim jest ów partner wyjaśnia grafika poniżej - kliknicie prowadzi do strony głównej sponsora

10 czerwca 2011 r. 

Konkurs 1/POKL/9.1.2/11.

Wczoraj otrzymaliśmy bardzo dobrą informację z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Wniosek naszej szkoły o finansowanie projektu w ramach POKL pod nazwą "Na szczęście jest szkoł@" pozytywnie przeszedł etap oceny formalnej i skierowany został do oceny merytorycznej. Bardzo ucieszyła nas ta wiadomość, gdyż aplikujemy o kwotę znacznie przekraczającą 200 000,00 zł na działania skierowane do uczniów dot. wyrównywania szans edukacyjnych.

Prosimy o trzymanie kciuków podczas oceny merytorycznej ;)

9 czerwca 2011 r. 

I Turniej Siatkarski "LOLEK"

We współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Borkowa organizujemy 20 czerwca imprezę rekreacyjno-sportową. Po raz kolejny nasza szkoła gości TPB. Tym razem proponujemy rozgrywki siatkarskie, które zgromadzą uczesników z całej gminy. Ciekawa formuła, nagrody i pamiątki dla wszystkich uczestników a także obiad i napoje - to wszystko, dzięki funduszom pozyskanym z Gminy Kolno na realizację właśnie takiego zadania. Społeczność naszej szkoły wyraziła chęć podkreślenia sportowych pasji Papieża Jana Pawła II i w roku beatyfikacji naszego patrona turniej postanowiliśmy nazwać "LOLEK". To nawiązanie do młodzieńczych lat Papieża, kiedy to jako Karolek (Lolek) odnosił sukcesy na biosku piłkarskim.

Atrakcje i przebieg rozgrywek niebawem w relacji fotograficznej ;)

9 czerwca 2011 r. 

Remonty - utrudnienia dla odwiedzających szkołę.

Zbliżają się wakacje, czyli czas kiedy eksploatowana przez 10 miesięcy szkoła wymaga napraw, remontów i modernizacji. Dzięki wsparciu Gminy Kolno i samego Wójta - Tadeusza Klamy już trwa modernizacja szkolnego budynku gospodarczego. Gminna ekipa remontowa sprawnie działa i już widać końcowy etap prac remontowych. W najbliższy poniedziałek planowane jest skierowanie całej siły na przebudowę wjazdu na teren szkoły - niezbędne materiały juz są gromadzone. Całemu przedsięwzięciu gospodarskim okiem przypatruje się Sołtys Borkowa - Sławomir Cudnik. Nie jest jedynym recenzentem pracy, jednak jako jedyny chętnie, otwarcie i z własnej inicjatywy służy pomocą i własnym sprzętem. Od początku prac wykorzystujemy udostępnione rusztowanie, które znacznie ułatwia prowadzone prace. Serdecznie dziękujemy za pomoc!

Galeria zdjęć

9 czerwca 2011 r. 

Egzamin na kartę rowerową

Dzisiaj w naszej szkole został przeprowadzony egzamin na kartę rowerową. Z inicjatywy Pana Sławomira Dymka do prac w komisji zaprosiliśmy Komendanta Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Kolnie - Pana Adama Zylińskiego. To pożyteczna inicjatywa doskonale wpisująca sie w akcję "Bezpieczne wakacje", w której uczestniczy nasza szkoła. Egzamin obfitował w wiele emocji - to pierwszy z dokumentów, jakie zdobywamy w drodze do Prawa Jazdy.

Galeria zdjęć

9 czerwca 2011 r. 

Podlaskie Wieści Oświatowe - wydanie specjalne

W związku z beatyfikacją Jana Pawła II Podlaskie Wieści Oświatowe przygotowały numer specjalny wydawnictwa. Zachęcam wszystkich do chwili refleksji i zapoznania się z ważnymi słowami tam zamieszczonymi.

zobacz ostatni numer Podlaskich Wieści Oświatowych

zobacz pozostałe wydania PWO

7 czerwca 2011 r. 
 

KRUS - wręczenie nagród laureatom konkursu

Gościliśmy dzisiaj przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kolnie - Pana kierownika Jerzego Chaberka oraz starszego inspektora Edwarda Fabiszsewskiego. Wizyta związana z niedawną akcją propagowania bezpieczeństwa w gospodartwach domowych oraz w drodze do i ze szkoły miała bardzo przyjemne oblicze. Przyszedł czas, by nagrodzić wszystkich laureatów konkursu ogłoszonego przez PT KRUS w Kolnie. Poza gratulacjami, nagrodami i gromkimi brawami skierowanymi do uczestników i laureatów - słowa podziękowania padły pod adresem dyrektora oraz rady pedagogicznej. Adresatką szczególnego wyrazu wdzięczniści była Pani Wiesława Bazydło - szkolny koordynator akcji i konkursu.

Laureaci konkursu:

Klasa IV: 1.miejsce - Mateusz Wieczorek; 2.miejsce - Szymon Sielawa; 3.miejsce - Ewelina Salwowska

Klasa V: 1.miejsce - Szymon Kordal; 2.miejsce - Robert Podeszwik; 3.miejsce - Bartosz Wielbut

Klasa VI: 1.miejsce - Sebastian Pupek; 2.miejsce - Patryk Chaberek; 3.miejsce - Kamila Stodulska

Nagrody dodatkowe: Patryk Chaberek (kl.IV), Łukasz Góralczyk (kl.IV), Joanna Kordal (kl.V)

Miejsca pierwsze nagrodzono dyplomem oraz szkolnym plecakiem, drugie - dyplomem oraz słownikiem angielskim, zaś trzecie - dyplomem oraz piórnikiem z wyposażeniem. Nagrody dodatkowe: piórnik z wyposażeniem.

zobacz galerię

7 czerwca 2011 r. 

Wyjazd na kolonie - zapraszamy wszystkich chętnych

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja” zaprasza do skorzystania z oferty na wakacyjny wyjazd do ośrodka w Białym Dunajcu. Z kolonii skorzystać mogą dzieci, których jeden z rodziców ubezpieczony jest w KRUS. Liczba miejsc jest ograniczona. Cena za dwutygodniowy, pełen atrakcji turnus to 385 złotych. Zapisy potrwają do 10 czerwca

Szczegóły i warunki uczestnictwa: Pan Marcin Sekściński nr tel. kom. 514806075

6 czerwca 2011 r. 

E. coli O104 STEC - informacje

Informacje dla osób podróżujących i przyjeżdżających z Niemiec w związku z wystąpieniem na terenie Niemiec ognisk zachorowań wywołanych E. coli O104 (STEC)

5 kroków do bezpiecznej żywności - ulotka informacyjna

zobacz informacje na stronie Państwowego Inspektora Sanitarnego

6 czerwca 2011 r. 
 

6 czerwca 2011 r. - Dzień Szkoły bez Przemocy

Dzień Szkoły bez Przemocy to organizowane już po raz czwarty ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Dzisiaj uczniowie wyrazili w artystyczny sposób swoją opinię na temat naszych relacji.

...aż ciśnie się na usta tytuł: "serce na dłoni" - autorka: Aleksandra Cudnik

Niebawem szersza relacja...

zobacz galerię

6 czerwca 2011 r. 

Wyjazd na kolonie - zapraszamy wszystkich chętnych

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja” zaprasza do skorzystania z oferty na wakacyjny wyjazd do ośrodka w Białym Dunajcu. Z kolonii skorzystać mogą dzieci, których jeden z rodziców ubezpieczony jest w KRUS. Liczba miejsc jest ograniczona. Cena za dwutygodniowy, pełen atrakcji turnus to 385 złotych. Zapisy potrwają do 10 czerwca

Szczegóły i warunki uczestnictwa: Pan Marcin Sekściński nr tel. kom. 514806075

6 czerwca 2011 r. 

Pan T.I.K zaprasza młodziez do konkursu

Polskie Towarzystwo Informatyczne, Polskie Biuro ECDL oraz Gimnazjum nr 49 im. S. Starzyńskiego w Warszawie zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do przystąpienia do Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Przygody Pana T.I.K.a”. Zadaniem uczniów będzie opowiedzieć „Przygodę Pana T.I.K.a”, wykorzystując w swojej pracy postać Pana T.I.K.-a (T.I.K. - TECHNOLOGIA INFORMACJA KOMUNIKACJA). Postać tę wymyśliła Paulina Sobolewska, laureatka konkursu na „Projekt Pana T.I.K.a”. Przygodę Pana T.I.K.-a uczniowie mogą przedstawić w jednym ze sposobów:

* komiks,

* animacja, animacja multimedialna, filmik,

* animowany baner do umieszczenia na stronie WWW,

Szczegóły i warunki uczestnictwa na stronie: http://pantik.ecdl.pl/

6 czerwca 2011 r. 

I miejsce w wojewódzkich biegach pokoju

Łukasz Kordal nagrodzony został dyplomem, medalem oraz okazałym pucharem. Wszystkie te nagrody wywalczył pokonując wszystkich rówieśników w biegu terenowym. VI edycja Wojewódzkich Biegów Pokoju im. Sługi Bożego Jana Pawła II w Koźle zgromadziła liczne grono amatorów biegania. Rozegrane w wielkim upale zawody mobilizowały wszystkich do wysiłku.Tym bardziej gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Okolicznościowy apel przedstawiający ostatnie osiągnięcia naszych uczniów na sportowej arenie odbył się dzisiaj. Było o czym mówić: puchar w Integracyjnym Turnieju Szkół z okazji Dnia Dziecka, III miejsce siatkarek i II piłkarzy nożnych zdobyte w Zabielu oraz liczny udział w biegach są godne naśladowania. Gromkim brawom nie było końca - GRATULACJE !!!

zobacz galerię

6 czerwca 2011 r. 

ZSS w Zabielu

Integracyjna impreza sportowo - rekreacyjna, na którą - zaproszeni przez społeczność SP w Janowie - pospieszyliśmy radośnie. DOSKONAŁY SPOSÓB NA ATRAKCYJNE SPĘDZENIE DNIA DZIECKA. Pomysł godny naśladowania - na pewno znajdzie stałe miejsce w szkolnych kalendarzach imprez. Choć obie szkoły rywalizację zakończyły z pucharami, to my już rozpoczęliśmy przygotowania do przyszłorocznego "rewanżu" - tym razem w Borkowie :)

zobacz galerię

3 czerwca 2011 r. 

"Od Janowa do Borkowa szkolna dziatwa jest wesoła"

Integracyjna impreza sportowo - rekreacyjna, na którą - zaproszeni przez społeczność SP w Janowie - pospieszyliśmy radośnie. DOSKONAŁY SPOSÓB NA ATRAKCYJNE SPĘDZENIE DNIA DZIECKA. Pomysł godny naśladowania - na pewno znajdzie stałe miejsce w szkolnych kalendarzach imprez. Choć obie szkoły rywalizację zakończyły z pucharami, to my już rozpoczęliśmy przygotowania do przyszłorocznego "rewanżu" - tym razem w Borkowie :)

zobacz galerię

1 czerwca 2011 r. 

Papierosy - to nie dla nas !

31 maja 2011 r.uczniowie naszej szkoły wyrazili swoje zdanie na temat nałogu tytoniowego. Palisz, płacisz, zdrowie tracisz i zdecydowane NIE przewijały się najczęściej w pracach plastycznych. Wszystkie prace mówiły młodym językiem przede wszystkim do młodych - dorosłych odsyłamy do słynnego plakatu Andrzeja Pągowskiego

zobacz galerię

31 maja 2011 r. 

Wycieczka do Białegostoku

31 maja 2011 r. uczniowie naszej szkoły zaprosili uczniów SP w Lachowie na wspólną wycieczkę. Niebawem szersza relacja z wyjazdu ;)

zobacz galerię

31 maja 2011 r. 

Dzień Mamy w naszej szkole

27 maja 2011 r. w naszej szkole - to tańce, wiersze i piosenki w atmosferze ciepła i z promiennym uśmiechem na twarzy. Tak nasi najmłodsi uczniowie demonstrowali wdzięczność, miłość i przywiązanie. Adresatkami tych wyznań były wszystkie mamy. Program artystyczny przygotowany przez uczniów pod okiem wychowawczyń (Bożeny Fabiszewskiej, Jadwigi Elżbiety Konstanty i Teresy Murawskiej) wywołał uśmiech i wzruszenie wśród zebranej publiczności. Gromkie brawa były nagrodą dla młodych artystów. Relacja fotograficzna autorstwa Pana Sławomira Dymka przywołuje wspomnienie tego dnia.

zobacz galerię

27 maja 2011 r. 

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" czyli uczennice SP Borkowo w oficjalnych Mistrzostwach Polski w kategorii U-10

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to oficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt. Sponsorem rozgrywek już od pięciu lat jest firma Tymbark, a organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej.

20 maja 2011 szkolna reprezentacja dziewcząt rozegrała mecz z zawodniczkami SP Lachowo. Po zaciętej walce i presji ze strony naszych uczennic szczęście uśmiechnęło się do rywalek, kóre umieściły piłkę w naszej bramce wygrywając spotkanie 1:0. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Trzymamy kciuki za dalsze losy naszych rywalek oraz przyszłe rozgrywki reprezentantek SP Borkowo

zobacz galerię - więcej informacji na tej stronie

20 maja 2011 r. 

Kolno ma relikwie Jana Pawła II

W czwartek 12 maja br. w kościele pw. św. Anny w Kolnie odbyła się uroczystość przyjęcia relikwii Błogosławionego Jana Pawła II. Relikwie są darem z Watykanu drugiego stopnia, co oznacza, że do parafii św. Anny trafił fragment szat papieża (część jego pasa). Przekazany wiernym dar jest opatrzony certyfikatem autentyczności i w kościele pozostanie na stałe. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił J.E. ks. biskup Tadeusz Bronakowski. Eucharystię koncelebrował ks. Jacek Kotowski, były wikariusz parafii św. Anny, który przyczynił się do przywiezienia relikwii Sługi Bożego Jana Pawła II. W uroczystościach powitania relikwii Ojca Świętego wzięli udział kolneńscy uczestnicy mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II, przedstawiciele władz samorządowych miasta Kolno i powiatu kolneńskiego, Policji, Straży Pożarnej, nauczycieli, służby zdrowia, sportowców, chorych, niepełnosprawnych, dzieci oraz poczty sztandarowe, Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. Podlaskiej Brygady Kawalerii, młodzież do bierzmowania i wierni. W imieniu delegacji mieszkańców Kolna słowa powitania relikwii wygłosił Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda. W dalszej części uroczystości  ks. biskup Tadeusz Bronakowski, księża koncelebransi, ksiądz Dziekan Stanisław Uradziński, Starosta Kolneński Henryk Duda, Burmistrz Kolna Andrzej Duda oraz przedstawiciele lokalnej społeczności ucałowali relikwie Błogosławionego Papieża. W czasie Mszy świętej ks. biskup Tadeusz Bronakowski udzielił uczniom Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie w obecności ich rodziców i chrzestnych sakramentu bierzmowania.  Po Mszy św. wszyscy obecni ucałowali relikwiarz Jana Pawła II.

W kościele katolickim wyróżnia się relikwie I, II lub III stopnia. Relikwie pierwszego stopnia są pobrane z ciała świętego, najczęściej są to fragmenty żeber lub kości ręki. Relikwiami I stopnia pochodzącymi z ciała Jana Pawła II są 4 ampułki krwi pozyskane w ostatnich dniach życia papieża. Dwie z nich są w posiadaniu Kardynała Stanisława Dziwisza metropolity Krakowskiego, który jest ich strażnikiem i dysponentem. Inną relikwią I stopnia jest zakrwawiony pas od sutanny papieża Jana Pawła II, który znajduje się na Jasnej Górze. Ofiarował go po zamachu sam papież. W przypadku papieży relikwią II stopnia jest na przykład sutanna czy ornaty, których używali, celebrując msze święte. Relikwiami III stopnia mogą być przedmioty towarzyszące błogosławionemu lub świętemu za życia, niekoniecznie związane z funkcjami religijnymi. Święty musiał ich przynajmniej raz dotknąć.

autor: M.Bajorek, autor zdjęć: A.Konopka

zobacz galerię - więcej informacji na tej stronie

18 maja 2011 r. 

Stypendia za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce

Wspierając i prowadząc działania na rzecz podnoszenia poziomu wykształcenia obywateli, Zarząd Województwa Podlaskiego rokrocznie przyznaje stypendia uczniom oraz studentom posiadającym wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do składania wniosków o:

więcej informacji

10 maja 2011 r.   

Chwile wzruszeń i zadumy w SP Borkowo

Dzień 29 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie był wyjątkowy. Bohater – Jan Paweł II …
Na dwa dni przed beatyfikacją Papieża odbyła się w naszej szkole piękna i wzruszająca uroczystość poświęcona patronowi p.n. „Droga do świętości”. Były pieśni, wspomnienia, wiersze i … białe róże, bo białą sutannę nosił Papież. Na korytarzu przejmująca cisza, na ekranie kadry z osobą Jana Pawła II, od których trudno oderwać wzrok. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły odświętnie ubrani. Podniosły nastrój, bo beatyfikacja wielkiego Polaka – patrona naszej szkoły – to niezwykłe wydarzenie w historii Polski i świata.

zobacz galerię - więcej informacji na tej stronie

29 kwietnia 2011 r. 

Jakie jest Twoje IQ ? - sesja testowa już jutro ! - poniżej treść pisma, które otrzymaliśmy

Szanowny Panie Dyrektorze,
zwracam się z prośbą o pomoc przy rozpropagowaniu informacji o mającej się odbyć sesji testowej Mensy Polskiej. Prosiłbym, o ile to możliwe, aby wydrukowali Państwo plakat lub choćby informację o sesji i powiesili - ze względu na bardzo bliski termin - w możliwie widocznym miejscu (np. na drzwiach wyjściowych, ew. tablicy ogłoszeń). Ponadto - prosiłbym, aby poinformować o tej inicjatywie nauczycieli oraz - w szczególności - uczniów, zwłaszcza tych najzdolniejszych. Nadmienię, że działania te mają akceptację Podlaskiego Kuratora Oświaty (to właśnie z Kuratorium otrzymałem adres mailowy do Państwa). Mensa jest międzynarodowym stowarzyszeniem, w którym jedynym kryterium przyjęcia jest uzyskanie w standardowych, zaakceptowanych przez Mensę testach ilorazu inteligencji (IQ) kwalifikującego do 2 górnych procent populacji. Statut Mensy określa trzy cele stowarzyszenia: odkrywanie i pielęgnowanie inteligencji człowieka dla dobra ludzkości, popieranie badań naukowych określających charakter, rodzaj oraz zastosowanie ludzkiej inteligencji, a także stwarzanie dla swoich członków korzystnego środowiska intelektualnego. Osoby, które osiągną wynik kwalifikujący do górnych 2% populacji, otrzymają propozycję członkostwa w Stowarzyszeniu Mensa Polska. Warunkiem przystąpienia do testu jest udokumentowany wiek powyżej 10 lat.

Sam test odbędzie się w sobotę, 16.04.2011, w godzinach (do wyboru): 10:00, 11:00, 12:00 oraz 13:00, na Politechnice Białostockiej, w Budynku Rektoratu, sala W27C, ul. Wiejska 45A, Białystok. Należy nań zabrać dowód tożsamości ze zdjęciem oraz długopis. Z góry dziękuję za okazaną mi pomoc,

Łączę pozdrowienia,
Edgar Filip Różycki
Białostocka Grupa Regionalna
Mensy Polskiej
kom. 660 73 44 33
zobacz plakat - więcej informacji na tej stronie

15 kwietnia 2011 r. 

Ogólnopolski konkurs informatyczny: TIK? - TAK!

Miło jest mi przekazać informację wszystkim zainteresowanym, że uczniowie naszej szkoły uplasowali się na 135 miejscu wśród 388 szkół z całej Polski biorących udział w ogólnopolskim konkursie informatycznym. To zdecydowanie powód do zadowolenia zważywszy na ograniczenia regulaminowe, które faworyzowały szkoły duże. Ilość uczestników wprost proporcjonalnie przekładała się na możliwość osiągnięcia konkretnego wyniku. Każdy uczeń mógł jedynie dwukrotnie w ciągu jednego dnia udzielać odpowiedzi na pytania zamieszczone na stronie internetowej konkursu. Naszym uczniom udało się zdobyć 1164 punkty, czyli w tylu przypadkach udzielili prawidłowych odpowiedzi - GRATULACJE !!!

sprawdź aktualny ranking

13 kwietnia 2011 r. 

Ogólnopolski konkurs informatyczny: TIK? - TAK!

Choć pozornie miejsce 131. nie powinno być powodem radości, to fakt, że w ogólnopolskim konkursie bierze udział ponad 300 szkół i placówek stawia naszą szkołę w zupełnie innym świetle. Rywalizujemy ze szkołami liczącymi kilkuset uczniów a mimo to wyprzedzamy placówki z Białegostoku, Lublina czy Warszawy. Kilku uczniów naszej szkoły powoduje, że z radością możemy śledzić ciągle aktualizowany ranking szkół. Rozpoczynaliśmy na pozycji 179. i póki co ciągle wynik poprawiamy - to dzięki determinacji i wiedzy naszych uczniów. Ta aktywość bez wątpienia będzie nagrodzona - warto zatem dołączyć do tych, którzy poddają swoją wiedzę weryfikacji. Trzymamy kciuki za uczestników - etap szkolny (z powodu częstych problemów technicznych) zostaje przedłużony do niedzieli 10. kwietnia 2011 r. do godz 23.59 a dalej już tylko etap ogólnopolski :)

Zapamiętaj adres: http://tik-tak.eecdl.pl/gra

sprawdź aktualny ranking

06 kwietnia 2011 r. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zaprasza pracujące osoby z województwa podlaskiego, na nieodpłatne szkolenia informatyczne realizowane w ramach projektu „Podniesienie umiejętności osób pracujących – likwidacja luki kompetencyjnej w obszarze informatyki”. Wszyscy zainteresowani szczegółowe informacje uzyskają pod szkolnym numerem telefonu. Szkolenia adresowane są nie tylko do nauczycieli - zapraszamy. Dzięki Państwa udziałowi nasza szkoła pozyska nieodpłatnie tablicę interaktywną.

Informacji udziela dyrektor szkoły D.W. Przestrzelski: 86 278 60 10, e-mail: dladyrektora@op.pl

Lista najpopularniejszych szkoleń:
Nazwa szkolenia Czas trwania (godz.)
16
20
30
20
30
25
20
20
20
25
20
30
25
30
30
25
30
25
30
30

Dodatkowe informacje

 • w szkoleniach mogą brać udział pracujące osoby dorosłe zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie, umowy o dzieło,
 • wszystkie zajęcia są nieodpłatne
 • szkolenia odbywają się na terenie naszej szkoły
 • małe grupy szkoleniowe (8-12 osób),
 • dostęp do komputera dla każdej osoby,
 • szkolenia organizowane są poza godzinami pracy (w dogodnym czasie),
 • szkolenia będą realizowane najpóźniej do końca maja 2011 r.

Szczegółowe informacje, tematyka i rejestracja
Wykonawcą szkoleń jest Konsorcjum MCSK-EIEI, Liderem Konsorcjum jest Międzynarodowe Centrum Szkoleń i Kompetencji Sp. z o.o. w Lublinie, ul. Nałęczowska 30, tel. (81) 441 11 77, e-mail: biuro@mcsk.pl, rejestracja na szkolenia odbywa się poprzez stronę internetową https://www.edukacja-podlasie.pl

 

napisz po więcej informacji

05 kwietnia 2011 r. 
 
 

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny
dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
T.I.K? –TAK!

W ramach Otwartych Dni ECDL prowadzonych w ramie programowej Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego, PTI organizuje dla dzieci i młodzieży Konkurs Informatyczny TIK TAK!
Państwa placówka posiada certyfikowane laboratorium ECDL, a zatem miejsce promowania technologii informacyjnych.
Prosimy o włączenie się do aktywnego udziału w konkursie i umieszczenie informacji oraz logo konkursu na swoich stronach internetowych, a także zachęcanie innych do wzięcia udziału w Konkursie Informatycznym TIK?-TAK!.

______________Wszelkie informacje na stronie www.tik-tak.eecdl.pl

Polskie Towarzystwo Informatyczne przygotowało w kwietniu 2011 r. Ogólnopolski Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych T.I.K? –TAK!, który ma na celu rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie.

Udział w konkursie dla uczniów jest bezpłatny i dobrowolny. Konkurs o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzony będzie w dwóch etapach: etap szkolny 4-8 kwietnia 2011 r., etap ogólnopolski: 15 kwietnia 2011 r.

regulamin

04 kwietnia 2011 r. 

Co robić aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę oraz chronić przed nią innych:

 Zaszczep siebie i swoją rodzinę przeciw grypie,
ponadto:
 przestrzegaj zasad higieny oddychania – w czasie kaszlu i kichania zakrywaj nos i usta chusteczką jednorazową,
 poza domem i w podróży zawsze miej przy sobie żel do rąk lub zapas jednorazowych chusteczek nasyconych roztworem alkoholu, gdyż warunki w podróży rzadko zapewniają możliwości częstego mycia rąk,
 jeśli chusteczki jednorazowe lub żel właśnie ci się skończyły, kichaj lub kaszl w zgięcie łokciowe – twoje dłonie nie zostaną skażone wirusem,
 w środkach transportu zbiorowego unikaj niepotrzebnego dotykania powierzchni i elementów ich wyposażenia,
 unikaj bliskiego kontaktu „twarz w twarz” z innymi podróżnymi,
 unikaj masowych zgromadzeń,
 zadbaj, aby również twoje dziecko przestrzegało powyższych zaleceń.

Nie lekceważ grypy – chroń siebie i innych - przy wystąpieniu objawów takich jak gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, kaszel, ból gardła zostań w domu, w przypadku nasilenia objawów – zwłaszcza wystąpienia duszności - niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

informacja i prezentacja Państwowej Inspekcji Sanitarnej

28 marca 2011 r. 

Nowe zdjęcia w galerii - OSP Borkowo

26 marca 2011 r.do grona osób współtworzących naszą stronę internetową dołączyła Pani Elżbieta Sielawa. Serdecznie witamy i zachęcamy innych do pójścia w ślady Pani Elżbiety. Zdjęcia dostarczone już tworzą galerię i dostępne są po kliknięciu odnośników: galeria, FOTO-WIDEO lub poniżej umieszczonego odnośnika "galeria foto".

Pani Elżbieta opatrzyła zdjęcia opisem:

Zdjęcie nr P5030031 i  P5030030 - przemarsz z remizy OSP Borkowo do kościoła na mszę świętą 4 maja 2009 rok (święto św.Floriana patrona strażaków); zdjęcia od P9260127 do P9260131 to zawody strażackie w Kolnie 26.09.2010 r.; zdjęcia od nr.P4240005 do 4240037 to zjazd strażaków z całej Polski na Jasnej Górze - Cęstochowa 24.04.2010 r.

Kontakt dla zainteresowanych publikacjami na naszej stronie: dladyrektora@op.pl

galeria foto

26 marca 2011 r. 

Z klasy "0" na studia - wycieczka przedszkolaków z Borkowa i Janowa

24 marca 2011 r.w dużej części spędziliśmy w Łomży. Podróż autobusem, przeprawa przez rozlewiska Narwi, wizyta w ulubionej restauracji najmłodszych - i już byliśmy gotowi, by zainaugurować udział naszych przedszkolaków w cyklu wykładów. Inicjatorem akcji jest Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, natomiast starania dyrekcji naszej szkoły mające na celu zbliżenie środowiska szkolnego i akademickiego pozwoliły na uczestnicwo w zajęciach jeszcze w tym roku szkolnym. Pani Iwona Wasilewska inaugurując wykład "Artystyczna wiosna przedszkolaka" i witając wszystkich zebranych w wielkiej auli podkreśliła fakt poszerzenia audytorium o grupy z Janowa i Borkowa. To nie wszystkie miłe gesty, z jakimi się spotkaliśmy - dla uczestników studentki kosmetoligii przygotowały wspaniałą niespodziankę. Wszyscy chętni zostali wiosennie przyozdobieni kolorowymi kwiatami malowanymi na nosach, czołach i policzkach. Dodatkowo dla "studentów" z Borkowa i Janowa kordynatorka akcji - Pani Ewa Zawłocka w imieniu JM Rektora PWSIiP prof. Roberta Charmasa przekazała specjane imienne certyfikaty uczestnictwa w Akademii Przedszkolaka. Certyfikaty (do obejrzenia na naszej stronie internetowej) otrzymali: Daria Cudnik, Sebastian Grochowski, Natalia Klimek, Katarzyna Kosiewicz, Julia Kobryś, Wiktoria Murawska, Kacper Niedźwiecki, Karolina Papież, Zuzanna Remiszewska, Oliwia Sielawa, Jakub Terepka i Kinga Wielbut Mamy nadzieję, że nasi "studenci" nie zapomną, że droga do właściwego studiowania prowadzi przez ciężką pracę w szkole podstawowej, gimnazjum i dobrze zdaną maturę w szkole ponadgimnazjalnej :)

relacja foto-wideo w galerii

24 marca 2011 r. 

Akademia Przedszkolaka

24 marca 2011 r. Oddział Przedszkolny naszej szkoły zainauguruje studiowanie w Akademii Przeszkolaka. Wspaniała inicjatywa łomżyńskiej uczelni przybliży naszym wychowankom świat nauki. Do wspólnego wyjazdu zaprosiliśmy również Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie. Najmłodsi pod opieką Pani dyrektor Bożeny Dudy, nauczycielki Teresy Murawskiej i dyrektora Dariusza W. Przestrzelskiego wyjeżdżają już jutro :)

relacja foto-wideo

23 marca 2011 r. 

Palma wielkanocna

Uczniowie naszej szkoły pod baczną opieką grona pedagogicznego współpracując ze znaną bibułkarką tworzą PALMĘ WIELKANOCNĄ. Małe dłonie pracują bardzo chętnie, choć niejednokrotnie to duże dłonie muszą nadawać końcowy kształt poszczególnym elementom składowym palmy. Dotychczasowy wysiłek, dokumentowany na bieżąco, można zobaczyć w galerii fotograficznej oraz "na żywo" w naszej szkole. Po zakończeniu prac gotowa palma zdobić będzie Kościół pw. Trójcy Świętej w Borkowie.

zobacz nasze prace bibułkarskie

22 marca 2011 r.   

Dzień Odkrywania Talentów

Czy w dniu wagarowicza warto przychodzić do szkoły? Na to pytanie nasi uczniowie odpowiedzieli "nogami". Klasy I, II, III, IV, V i VI wzięły udział w Pikniku Naukowym zorganizowanym przez nauczycieli i dyrektora szkoły. Klasa 0 została w szkole, jednak już niebawem wychowankowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w Akademii Przedszkolaka.

relacja fotograficzna / program

21 marca 2011 r.   

Pomagamy, pomagamy

To już tradycja, że nasi uczniowie pomagają potrzebującym. Dyrektor szkoły w imieniu całej społeczności i koordynującego działania Samorządu Ucznowskiego przekazał w siedzibie TV Łomża kilka ogromnych worków pełnych zebranych nakrętek. Akcja mająca na celu pomoc dzieciom niepełnosprawnym ma co najmniej dwie pozytywne strony: pomagamy zakupić specjalistyczny wózek inwalidzki dla niepełnosprawnego rówieśnika naszych uczniów oraz wydatnie przyczyniamy się do oczyszczania środowiska ze śmieci, z którymi nie poradzi sobie natura sama. To, że kształtujemy jednocześnie w naszych wychowankach empatię jest już tzw. wartością dodaną... W kwestii zbierania nakrętek nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - akcja trwa !

Relacje z przebiegu akcji śledzić można na stronie internetowej www.narew.info w artykule pt. "Łomża / Piątnica / Borkowo: Góra nakrętek po napojach od emerytów, uczniów i przedszkolaków"

relacja fotograficzna / narew.info

21 marca 2011 r.   

KOT - Klub Odkrywania Talentów

W bieżącym roku szkolnym, który przez Ministra Edukacji Narodowej ogłoszony został Rokiem Odkrywania Talentów, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie kontynuuje wyszukiwanie szczególnych uzdolnień u naszych uczniów. Ciekawą formą aktywności może stać się aktywność w szkolnym klubie "KOT". Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły

warto wiedzieć

24 marca 2011 r.   

Tydzień z Internetem w Bibliotece w Borkowie

"Internet to największe okno na świat, źródło wiedzy, rozrywki, możliwość kontaktu ze znajomymi. Kursanci uczestniczący w szkoleniu przekonali się, że wystarczy poznać podstawową obsługę komputera oraz nabyć umiejętności korzystania z Internetu, a świat stanie otworem, zniknie globalizacja i przeszkody lokomocyjne. Przełamali również stereotypowe postrzeganie ludzi starszych, jako osób niezainteresowanych technologiami informatycznymi..."(Barbara Sielawa) - ciąg dalszy cytowanego artykułu zainteresowani znajdą TUTAJ

Galeria zdjęć ze szkolenia do obejrzenia TUTAJ.

Spotkanie zorganizowane w ramach akcji tydzien z Internetem w Borkowie w relacji reporterów TVP Białystok dostępne po kliknięciu odnośnika poniżej.

relacja TVP Białystok

12 marca 2011 r.   

Dzień Kobiet

W naszej społeczności Dzien Kobiet to codzienność. Jednak w tym roku uroczysty 8 marca zgromadził w naszej szkole wiele znamienitych osobistości. Przygotowana przez Samorząd Uczniowski (i opiekuna - Panią Beatę Szewczyk - solenizantkę!) część artystyczna już tradycyjnie nagrodzona gromkimi brawami zyskała oddźwięk na stronie internetowej Gminy Kolno. Panie, już tracycyjnie, bardzo wydatnie wspomogły "męską część" w organizacji uroczystości. Niezastąpiona - jak zwykle zresztą - okazała się Rada Rodziców z przewodniczącą Anną Cudnik.

Nie zawiedli nas również zaproszeni goście: Tadeusz Klama - wójt gminy Kolno, ks. Krzysztof Wróblewski - proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Borkowie, Sławomir Cudnik - radny i sołtys Borkowa, Józef B.Wiśniewski - dyrektor ZOPO w Kolnie, Marek Kordal - prezes OSP w Borkowie oraz goście tego dnia najważniejsi - KOBIETY, wśród któych znalazły się nie tylko mamy uczniów ale i przedstawicielki współpracujących ze szkołą instytucji: Barbara Sielawa - Biblioteka w Borkowie, Janina Duda - Towarzystwo Przyjaciół Borkowa oraz Aleksandra Szyc-Kaczyńska - Gazeta Gminna.

realcja fotograficzna / artykuł i galeria na stronie Gminy Kolno

8 marca 2011 r.   
 

Archiwum wydarzeń 

   

Copyright ©2006 D.W.P - SP Borkowo, data aktualizacji: 09.02.2015 19:11