NAWIGACJA STRONY

STRONA GŁÓWNA

 

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Mój mały wielki patriotyzm…” /Taki mały felietonik/

Dzisiaj tzn. 13.11.2014 r. uczniowie kl. IV-VI zaprezentowali inscenizację pt. „ Mały wielki patriotyzm” z okazji mijającej 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jak przygotować ciekawe przedstawienie? Jak zainteresować uczniów Szkoły Podstawowej, by chcieli słuchać o patriotyzmie?
Pomysł scenariusza zrodził się jakiś czas temu po przeczytaniu wypracowania siostrzenicy Uli (uczennicy kl. V) na temat: Czy jestem patriotą? Ula pisała:
- Jestem patriotą, ponieważ mam szacunek do ojczystej flagi, godła i hymnu,
- Godnie obchodzę święta narodowe,
- Kocham Polskę i nie wyobrażam sobie życia w innym kraju…
A ja dopisywałam kolejne myśli:
- Nie przezywam kolegów, sąsiadów,
- Nie używam wulgaryzmów i pięknie mówię po polsku,
- Nie wyrzucam śmieci do lasu, wokół domu ani szkoły… - Oto niektóre przemyślenia z naszej inscenizacji na temat małego wielkiego patriotyzmu.
Piękny śpiew i przede wszystkim duma towarzysząca naszym uczniom podczas wykonywania pieśni: Hymn do Bałtyku, Płonie ognisko, Marsz Pierwszej Brygady – to coś wyjątkowego, co dało się zauważyć podczas prób i inscenizacji.
Ktoś przyniósł flagę, strój harcerski, czapkę, ktoś zaciemnił okna, przygotował sztandar, ktoś przyniósł krzesła, ktoś (Pani BożenaJ) ucharakteryzował Damiana (wąsy wykonane samodzielnie przez ucznia tak z trudem i bólem nie chciały się później odkleićJ), by wyglądał jak Józef Piłsudski. Państwo Małgorzata i Jerzy Skrodzcy użyczyli przedwojennego płaszcza dla naszego marszałka. Pan konserwator Adam Sielawa przygotował na środku korytarza palące się ognisko, które tak naprawdę nie płonęło…  Te małe wielkie aktywności zbudowały piękną uroczystość.
            Wypowiedzi nauczycieli i pracowników szkoły po inscenizacji:

  • „Mam trzy listy na temat święta niepodległości przysłane przez ministerstwo i kuratorium, ale odkładam je, bo daliście nam taką wspaniałą lekcję patriotyzmu. Włos się jeżył na głowie, gdy w tle śpiewanej pieśni słychać było dźwięki trójkątów” – mówił ze wzruszeniem Dyrektor szkoły P. Dariusz Wojciech Przestrzelski,
  • „Dwa razy zakręciły mi się łzy w oczach” – powiedział P. Sławomir Dymek,
  • „Nagroda Nobla. Jak pracuję nie widziałam takiego przedstawienia z okazji święta niepodległości” – powiedziała P. Krystyna Sielawa,
  • „Piękne, wspaniałe przedstawienie” – mówiły nauczycielki.

Takie opinie bardzo cieszą, ale najważniejsze, że udało nam się pokazać cichy, codzienny, radosny patriotyzm, który może być udziałem każdego z nas. Udało się stworzyć wspaniały nastrój. Możemy być dumni z naszych uczniów, zaprezentowali się wspaniale.
Aktorzy:
Marszałek Józef Piłsudski – Damian Patalan
Drużynowy – Michał Konstanty
Chłopiec sprzedający gazety – Łukasz Kordal
Harcerze – pozostali uczniowie kl. IV-VI
Scenariusz i reżyseria - Beata Szewczyk

Mały wielki patriota – to brzmi dumnie…..

Beata Szewczyk - 13 listopada 2014 r. 

Rośnie następne pokolenie szkolnych talentów aktorskich

23 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej im. papieża Jana Pawła II w Borkowie

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

 

Dzień Ziemi  to znakomita okazja do edukacji ekologicznej naszych dzieci, stanowiącej początek drogi ekorozwoju zapobiegającej dewastacji środowiska naturalnego. Tylko poznanie przyrody i uświadomienie sobie zagrożeń ekologicznych wynikających z różnych form działalności człowieka może zaowocować właściwym zachowaniem i minimalizowaniem degradacji przyrody.
Mając na uwadze nasze wspólne dobro uczniowie klasy II i III przygotowali inscenizację pt. „Kłopoty Leśnego Krasnala”. Mali aktorzy z pełnym zaangażowaniem przygotowali scenki, w których ukazali skutki niefrasobliwego i nieodpowiedzialnego zachowania dzieci  podczas pobytu w lesie, a także zaprezentowali sposób zachowania i korzystania z piękna przyrody. Piosenkami w przekonujący sposób zachęcali społeczność szkolną do m.in. sprzątania świata, segregowania śmieci, oszczędzania wody i energii, dbania o przyrodę w pełni tego słowa znaczeniu i stawania się prawdziwymi przyjaciółmi i opiekunami przyrody. Ich emocjonalne podejście widoczne w trakcie przygotowań i samym przedstawieniu inscenizacji daje nadzieję, że dzieci te rozumieją iż niszcząc przyrodę niszczymy samego siebie.  Młodzi aktorzy bez wątpienia rozbudzili wrażliwość ekologiczną wśród swoich rówieśników.

Teresa Murawska - 23 kwietnia 2012 r. 

Grupa teatralna ATENA na IV Gminnym Przeglądzie Teatrów

13 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Lachowie

I MIEJSCE

 

IV Gminny Przegląd Teatrów, który odbył się 13.04.2012 r. w Szkole Podstawowej w Lachowie. Nasza grupa teatralna "Atena" wróciła "z tarczą". Szacowne jury nie miało wątpliwości: PIERWSZE miejsce! Gratulacje dla młodych aktorów i ich opiekunki Beaty Szewczyk. Ta doskonały przykład, jak osobiste pasje nauczyciela można z powodzeniem wykorzystywać w pracy z uczniami. 
Wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie
Obsada: Aleksandra Cudnik, Joanna Kordal, Sylwia Chaberek, Weronika Sielawa, Robert Podeszwik, Akompaniament: Szymon Kordal
Przedstawienie filmował Pan Krzysztof Sielawa (OSP Borkowo)

zobacz informację i galerię zdjęć na stronie Gminy Kolno

13 kwietnia 2012 r. 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

Copyright ©2006 D.W.P - SP Borkowo, data aktualizacji: 04.02.2015 22:38